| νєησм a întrebat:

Care este cel mai mare animal de pe planeta?

Răspuns Câştigător
| Claudia_4421 a răspuns:

BALENA ALBASTRA este CEL MAI MARE ANIMAL DIN LUME!

Balena albastra este cel mai mare animal din lume, ajungand pina la 32 de metri lungime si cintarind pina la 160 de tone.

Limba balenei albastre cantareste 4 tone, adica atinge dimensiunea unui elefant adult.

Balena albastra este cea mai mare din cele aproape 100 de specii de balene traiesc in apa marilor si a oceanelor de pe Terra.

15 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Balena albastra

| qtheodora a răspuns:

Balena albastra

| Yumitsu a răspuns:

Balena albastra: animlal marin, elefantul african: de pe uscat

| LolaXLillyNuSpuneNimik a răspuns:

Balena albastra. funda?

| Kira9747 a răspuns:

Balena

| Led a răspuns:

Elefantulbig grin fundita?

| Anonime a răspuns:

Balena albastra!

| Kayle a răspuns:

Balena albastra, normal

| barbie251 a răspuns:

Balena albastra este cel mai mare animal din lume, ajungand pina la 32 de metri lungime si cintarind pina la 160 de tone.

Limba balenei albastre cantareste 4 tone, adica atinge dimensiunea unui elefant adult.

Balena albastra este cea mai mare din cele aproape 100 de specii de balene traiesc in apa marilor si a oceanelor de pe Terra.

| Ilyncutz a răspuns:

Balena albastra. fundita?

| Ilyncutz a răspuns:

Balena albastra. fundita? a scuze mamifer! sau Rechinul balena (Rhincodon typus).

| Rozella a răspuns:

Balena albastra avand 32 de metri lungime si cantarind pana la 160 de tone!

| Saskee a răspuns:

Balena albastra big grin

| Anne_9288 a răspuns:

Balena!tongue

| Basty_6325 a răspuns:

Omul este cel mai mare animal din toate animalele, la capacitatea si procesarea creierului ma refer rolling on the floor