| anonim_4396 a întrebat:

Care este difetrenta dintre a trage fumul in gat sau a trage in piept cand fumezi? Este gustul diferit?

Răspuns Câştigător
| flecblea a răspuns:

Cand tragi pe gat sau tii in gura fumul este ca si cum nu ai fuma (pufai). Absorbtia nicotinei are loc la nivelul alveolelor pulmonare, adica pentru a simti efectul unei tigari trebuie sa tragi in piept (plaman). Tigarile de foi sau trabucurile se pufaie in mare, pentru ca sunt foarte tari chiar si pentru un fumator normal. Daca te-ai apucat recent de fumat, iti sugerez sa te lasi, e muuuult mai usor acum.

4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Eu personal nu fumez.dar o colega mi-a zis ca inainte ea tragea fumul in gat iar prietenii radeau de ea pentru ca nu stia sa fumeze.Iar acum il trage in piept..asa cica fumeaza un adevarat fumator.

| OmulCareStieCeFace a răspuns:

Eu nu fumez ar stiu ca nu e prea mare diferenta in plus cand il tragi in piept te ineti putin

| CRISS69TM a răspuns:

Indiferent unde-l tragi si ce gust ar avea este oribil si este aceeasi prostie, enorma.mentionez ca am incercat si am ajuns la concluzia asta.

| angellswig a răspuns:

Nu e mare diferenta, e cam acelasi lucru dar cand tragi in piept de incei si iti vine sa tusesti.