| Static a întrebat:

Fundă. Care este diferenta dintre a trage in piept fumul de țigară, sau in gat. Adica, cum este mai bine, cum apare cancerul, depinde de organism, cum este mai sigur sa fumezi? Ce fel de tigari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Silvica76 a răspuns:

Asculta de cei care ti-au raspuns deja, nu are rost sa fumezi. De ce sa-ti risti viata, doar pentru a-ti impresiona anturajul? Nu merita nimeni asa ceva din partea ta. Sanatatea ta e mai de pret decat toate fitele!

10 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Cel mai bine e sa nu fumezi. tragi in gat, faci cancer in gat, tragi in piept faci la plamani, tu pe care il alegi?
Oricum daca ai predispozitie la cancer, o sa il faci ori cat te-ai feri de el. Sunt persoane care au fumat toata viata si nu au nimic.

| mona a răspuns:

Nu este bine deloc sa fumezi dar daca o faci incearca si nu trage fumul in piept[iti afumi plamanii mai repede], la urma urmei ca tragi in piept ca in gat tot risti sa te imbolnavesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca tragi in piept iti afecteaza plamanii. Iar daca tragi in gat faci cancer pentru ca pufaiwinking.

Răspuns utilizator avertizat
| paul55 a răspuns:

Buna, eu iti zic sa nu te apuci de fumat sau daca fumezi lasate ca este pacat iti pietrei viata uite am niste vecini mai saraci si numai femeia lucreaza si barbatul ii cere mereu de 3 ori pe zi cate 5 lei ca sa iti a tigari deci eu zic sa nu fumezi

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns:

Daca tragi in gat, fumul nu este consumat, se intoarce inapoi sub aceeasi culoare, si nu e bine pentru ca faci cancer in gat. E mai bine sa tragi in piept, fumul fiind consumat, se intoarce sub o culoare mai deschisa. Si despre tigari, mai bine daca tu chiar vrei sa incepi sa fumezi [desi eu iti zic sa nu te apuci de fumat, pentru sanatatea ta] incepe cu tigari slabe, gen slim-uri big grin

| dukuletzu a răspuns:

Nu vad care e diferenta intre a trage in gat sau piept eu zic ca fumul oricum ajunge in plamani daca inspiri pe gura dupa ce ai tras din tigare. eu zic sa nu fumezi

| portocla a răspuns:

Si eu fumez.happy trage in plamani ca daca tragi in gat faci mai repede cancer si ciroza sfatul meu!kiss ori ce tigari pupicii funda?

| pauliika13 a răspuns:

Asculta-ma foarte bine. Tigarile nu sunt bune deloc.Ca tragi in gat sau ca tragi in piept=corp distrus.Si din cate banuiesc nu cred ca ai mai mult de 14 ani, deci asculta la mine ca stiu ce zic.Acum prietenii mei ar da orice sa se lase de fumat dar e prea tarziu, si ei cu gura lor recunosc ca au fost niste prosti ca s-au apucat de fumat.Deci mai bine lasa, e spre binele tau

| Static explică (pentru pauliika13):

De fapt am 16 ani. Ideea ste ca nu vreau sa ma apuc. Eram doar curioasa, fap datorat in urma unor discutii la care am asistat, ceea ce m-a facut curioasa. Multumesc oricum tuturor pentru raspunsuri. Stiu prea bine cat de periculos este fumatul. Nu ma voi apuca oricum. : )