| anonim_4396 a întrebat:

Care este floarea voastra favorita si ce imi puteti spune despre ea?

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trandafirul alb. Mă reprezintă prin frumuseţea lui.
În mitologia greacă reprezintă dorinţă pasională.
Pa, pa.

| antonia09 a răspuns:

Nu am o floare preferata, ador foarte mult orhideele. Am primit de ziua mea de la sot 2 ghivece cu orhidee si de atunci le ingrijesc cu mare daruire. Infloresc de 2 ori pe an si iti decoreaza foarte frumos apartamentul.
Acestea nu trebuie sa primeasca direct lumina solara si nu trebuiesc udata atat de des.
Pentru mai multe amanunte poti citi link-urile:
http://www.gradina-online.ro/Orhidee_crestere_si_ingrijire_A3670.html
http://ro.wikipedia.org/wiki/Orhidee
http://www.orchidclub.ro/
Multa sanatate si iubire iti doresc.

| shtephie a răspuns:

Trandafirii albi imi plac foarte mult pentru ca semnifica sinceritate, puritate si originalitate :X

| Marry:X a răspuns:

Buna.Trandafirul rosu.In primul rand este simbolul iubirii.Reprezinta pasiune si mi se pare cel mai frumos mod de a-i spune persoanei iubite„Te iubesc". Pa, pa.

| NuAmHabar a răspuns:

Trandafirul si crinul.Sunt flori f frumoase, si miros f frumosbig grin

| popandreea a răspuns:

Nu am una anume, toate imi plac (cel putin care le am deja in casa). Important e sa le ingrijesti corespunzator si sigur vei simti o adevarata multumire. happy

| c8ilu a răspuns:

Irisii, crinii, bujorii, macii...

in special irisii, finuti si gratiosibatting eyelashes

| Mihaela_7411 a răspuns:

Lalelele. Sunt simple si frumoase fapt pentru care sunt amintite in multe melodii

| luana1 a răspuns:

Frezia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie nu'mi plac florilelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trandafirulhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ghiocelul. Mi se pare cea mai gingasa floare. Iar apoi zambilele si trandafirii.

| bomboniiica a răspuns:

Trandafirul si crinul cred ca sunt niste flori superbe day dreaming
mai ales trandafirul care simbolizeaza dragostealove struck