| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Care este în opinia voastră diferenta semnificativă între Whatsapp si Facebook?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Whatsapp se vede mai bine, se aude mai bine

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Sunt utile daca le folosesti cu cap.

| Felys a răspuns:

Pentru mine primirea mesajelor pe telefon se realizeaza mai rapid pe whatsapp decat de pe faceebook, nu stiu motivul poate nu am eu un telefon extrem de performant.

| AC4S4 a răspuns:

Whatsapp este util. Doar vorbesti cu o anumita persoana sau cu un grup de persoane. In caz ca vrei sa organizezi ceva, e foarte util, discuti in timp real, vezi cine si cand ti-a vazut mesajul.
Facebook se imparte in doua:
- partea de chat (messenger) - este si ea utila, precum whatsapp. Insa, mi se pare ca whatsappul are o interfata mai prietenoasa si mai usor de utilizat. Messenger este mai copilaresc.
- partea de retea sociala - are si parti bune, si parti rele. Partile bune ar fi ca primesti tot felul de informatii. Te intereseaza o companie, ii dai urmareste si afli toate noutatile. Partile rele ar fi ca afli si orice distribuie sau posteaza prietenii tai. Unii distribuie lucruri de ajutor, informatii utile. Altii iti umplu pagina cu o gramada de aiureli.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe whatsapp nu te deranjează toți retardații.

| AlexDarius3 a răspuns:

Pe messenger te deranjează mereu câte cineva.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Pe Facebook
te expui
pe wahatsapp
totul este privat