| iiooaannaa26061994 a întrebat:

Care este parerea voastra asupra migratiei contemporane?funda pentru cel mai bine raspuns

2 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Isi cauta fiecare drumul, o cariera, un trai decent.

| bebelusa003 a răspuns:

Hmm pai dupa parerea mea migratia contemporana este o consecinta a globalizarii. Oamenii aleg sa plece din tarile lor pentru un trai mai bun. Chiar daca au studii superioare oamenii pleaca in tarile in care, cu aceste studii pot castiga mult mai mult decat in tarile lor.
dar migratiile au si consecinte negative, ele ducant la dispute intre rase.
Cam asa vad eu migratiilebig grin