| Schutzstaffel a întrebat:

Care este parerea voastra despre Adolf Hitler, si cine reprezinta bazele National-Socialismului?

4 răspunsuri:
| UnleashedPsycho a răspuns:

Îmi place Hitler. A fost un om înzestrat din toate punctele de vedere. ^^

| KristalPop a răspuns:

Un om inteligent ce trebuie respectat.
Dar dădea mult prea multă superiotate poporului german.

| michael5813 a răspuns:

Din punct de vedere al omului politic, al luptatorului, al patriotului, pot sa spun ca este idolul meu! din pacate nu prea sunt de acord cu modul in care a "gestionat" problema evreilor...consider ca se putea mult mai finut! cat despre baza National-Socialismului este clar ca Hitler insusi a fost piatra de temelie dupa care au urmat ceilalti grei ai partidului Himmler, Goring, Hess samd! desigur ca la dezvoltarea partidului au participat pe parcurs multi alti membrii ai partidului sustinuti de populatia germaniei. personal recunosc oricand ca sunt adept al nazismului si am convingerea ca cel putin in Europa ne vom intorce din nou la putere si vom fi priviti ca mantuitori al natiunilor satule de coruptie, de tigani si de toate tarele societatii din zilele noastre!

| Quasimodo a răspuns:

A fost un visator! Unul ca multi altii in istorie! Visul sau insa nu s-a putut implini! Pentru ca s-a nascut prea tarziu!
Daca ar fi trait cu cateva secole inainte, ar fi izbandit! Rusia in evul mediu nu era deloc o putere, Franta era de batut, Anglia era departe, Spania interesata de colonii peste mari si oceane, SUA nu exista, Imperiul Otoman slabit de razboaie!
A fost un erou pentru unii si un criminal pentru altii! Eu insa il vad ca pe un visator, un patriot, un om care a crezut in idealurile sale si a luptat pentru ele! Iar pentru acest lucru merita respect!
Despre national-socialism prefer sa nu vorbesc acum...