| anonim_4396 a întrebat:

Care este parerea voastra despre parintii de ieri in raport cu cei de azi...
dati-mi cateva exemple...fie si numai despre o categorie![funda:X]

Răspuns Câştigător
| Papadopolina a răspuns:

Buna! parerea mea e ca parintii „de ieri"cum ii numesti tu erau mult mai duri si mult mai protectori, iar cei din ziua de azi nu cred ca sunt asa deoarece nu vezi cati copii se drogheaza fumeaza beau...etc.de ex am un prieten care pur si simplu o injura pe masa!

3 răspunsuri:
| Frontal a răspuns:

Asemanari:
1. Cei de azi la fel ca cei din trecut cauta sa-si mentina familia (cei interesati)
2. Si acum si atunci perechea era formata dintr-un barbat si o femeie. Logic laughing
3. In unele cazuri - foarte rar - si atunci si acum parintii vroiau sa-si vanda copiii pentru bani din cauza saraciei

Deosebiri:
1. Acum tot mai multi devin alcooli si fumatori
2. Isi pot intretine mai bine familia (unii)
3. Nu mai lucreaza asa de multi in domeniu agricol
4. Nu mai fac atatia copii (datorita crizei nail biting )
5. Parintii din trecut nu tineau atat de mult la fiecare copil (parerea mea)

Parere finala: Eu optez pentru cei actuali deoarece acum lumea s-a dezvoltat si sunt cat de cat conditii mai buna. Astfel parintii sunt mai inteligenti. Dar eu sunt multumit de parintii mei :X:X:X

| AlexSM86 a răspuns:

Hmm, parintii mei de ieri sunt aceeasi cu cei de azi, deci raportul e egal cu 1... da nu stiu cat e "parere(1)" tongue

| FlySky11 a răspuns:

Va multumesc:X
astfel mi-am facut si o parte din tema:X:X