| Paulutzu a întrebat:

Care este rolul prieteniei in dezvoltarea personalitatii

1 răspuns:
| cosmynass a răspuns:

Daca e doar o intrebare simpla,inocenta, la care trebuie sa dai un raspuns simplu, concret, atunci :
cu ajutorul prietenilor iti descoperi ce iti place, ce nu-ti place.Iti faci un model,incepi sa comunici,iar comunicand descoperi la ce lucruri gresesti,la ce nu gresesti,devii mai sociabili sau descoperi ca esti timid. Prietenii fac de obicei lucruri nebunesti, in acel moment tu te descoperi,adica te gandesti : "o pot face si eu,n-o pot face?".SI ma rog,in general, asta e.

Daca e o intrebare pentru o tema, ceva, n-ar trebui sa faci ce am zis mai sus laughing.

Ma rog, succes.