| Orbithh a întrebat:

Care este salariul pe luna al unui psiholog?

Răspuns Câştigător
| PopAdrian a răspuns:

Psiholog clinician practicant - 400 euro
Consilier psihologic - 400 euro
Psihoterapeut - 400 euro

Informatii aditionale:
Anul trecut au fost 90878 absolventi si doar 1814 locuri de munca.

| Orbithh explică (pentru PopAdrian):

Cat inseamna 400 €? laughing

| PopAdrian a răspuns (pentru Orbithh):

Cam 18 milioane (lei vechi)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Orbithh):

Bună!
400 € = 1 741, 90307 lei noi
Te pup!

| Orbithh explică (pentru PopAdrian):

Ti se pare putin sau mult? big grin. vreau pareri. inainte sa ii spun mamei laughing

| PopAdrian a răspuns (pentru Orbithh):

La ce viata vreau sa am eu, mi se pare cam putin...Adica eu sunt la intensiv info si vreau sa devin programator, iar in Romania poti lua chiar si in jur de 2000 euro /luna daca esti profesionist. Desigur, poti castiga si mai mult daca iti deschizi cabinet privat de exemplu si daca in timp dezvolti increderea oamenilor in cabinetul tau, in practicile tale etc. happy Succes!

| Orbithh explică (pentru PopAdrian):

Am 14 ani. am eu timp big grin... multumesc oricum :*.

9 răspunsuri:
| Mamboo a răspuns:

Ai cerut un sfat, e clar ca n-ai potential pentru a deveni asa ceva pe viitor, incerca sa-ti gasesti alt domeniu in care sa prestezi!

| Orbithh explică (pentru Mamboo):

Scuza-ma dar am 14 ani, este normal sa cer sfaturi.

| abcabcabc a răspuns (pentru Orbithh):

Daca esti o fire calma si empatica. Daca esti acel prieten care ofera sfaturi si asculta pe toti atunci vei fi un psiholog excelent.
Sfatul meu este sa te gandesti bine daca acest drum este bun pentru tine. nu spune ca mai e timp deoarece timpul zboara foarte repede.
Bafta si nu renunta la visele tale