| BughY a întrebat:

Care imi spune si mie reciproca Teoremei Lui Thales ii dau funda +folositor

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Google search:
"Daca o dreapta determina pe doua latuiri ale unui triunghi segmente proportionale atunci ea este paralela du o latura a treia a unui triunghi". Bafta!

4 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Mda, ce fuse asa de greu sa dai si tu un copi-peist pe gugal.

| dorikut a răspuns:

"Dacă o dreptă determină segmente proporționale pe două laturi ale unui triunghi, atunci ea este paralelă cu cea de a treia latură a triunghiului."

Succes!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti un prost