| Denissaa a întrebat:

Care sunt anime-urile voastre preferate? plz o mica descriere

Răspuns Câştigător
| Sayoko a răspuns:

Am unul singur si acela este vampire knight. e anime`ul meu preferat pentru ca e cu vampiri(de cand am vazut anime`ul ador vampirii) si mi s`a parut cel mai interesant. mai am cateva chiar mi-au placut mult dar vampire knight ramane preferatul. celelalte sunt: jigoku shoujo (fata iadului), death note si nana. acum n`o sa ti le mai descriu pentru ca ar fi prea mult de scris.

5 răspunsuri:
| wBroscuța a răspuns:

Hmmm, cred ca sunt genul care nu are un preferat in materie de anime... ba nu, nu ma numar acololaughing deci din cate am vazut m-au impresionat:
Chibi Vampire (Karin) - E tare dragut, Karin e asa de kawaii(= dragut, draguta) si mi-a placut ca e si putina comedie dar si surpriza de la sfarsitul serialului, nu m-as fi asteptatlaughing totusi manga dupa mine e mai buna, chiar daca nu am terminat-o incalaughing
Fairy Tail - Se numara si nebunii pe locul meu intai, sunt amuzanti si sunt ca o familie, mare si unita. Cum a zis Erza: "Noi plangem si radem impreuna!" imi place atmosfera pe care o creeaza dar si faptul ca te pacaleste mult in legatura cu viata personajelor.
Wolf' Rain - Cred ca e singurul anime in care am vazut adevarata fata a lupilor si unume cea feroce, e trist dar are melodiill si grafica foarte bune, iar povestea, ei bine pot zice ca e plina de surprize.
Si cred ca ultimul pe aici ar fi Naruto si Naruto Shippuden. Eu nu ma mai atrage asa de mult, deja ma enerveaza faptul ca Naruto vrea sa-l salveze pe orbul de Sasuke. Cred, e propria mea parere, ca a cam ramas fara haz, nu mai e Naruto pe care il stiam din cauza lui Sasuke. Si mai e si "draguta" de Sakura care se baga ca musca in lapte chatterbox
Tin sa subliniez ca nu am vazut inca leach, Hell Girl, Nana, Death Note sau Vampire knight si, nu general, am vazut putine cunoscute. Cum ar fi Lovely Complex care mi s-a parut genial. Stiam eu ca am uitat sa pun ceva in listalaughing)

| anghel99_7117 a răspuns:

Naruto, bleach, death note uitate le vezi animax uneori

| anghel99_7117 a răspuns:

Naruto, bleack, death note le vezi pe animax seara sunt beton plz funda nu am nici una

| KenzoNaive a răspuns:

Code Geass Foarte bun anime are 2 sezoane
Naruto Shipudden
Bleach
Fairy Tail foarte sentimental
Nabari No Ou E misto animeu merita gasesti pe manga kids
Beelzebub foarte amuzant
Darken Than Black Superba seria are 2 sezoane

Si alte big grin daca vrei sa mai pove ma afli pe id asta Darken_xD