| KittyCriss a întrebat:

Hei TPU sau, de fapt, hei fani anime. Imi puteti spune care este anime-ul sau anime-urile voastre preferate? Si daca se poate sa lasati si o mica descriere. Anime-ul/anime-urile care s-ar putea sa imi placa din descrierea lasata de voi promesc FUNDAwinking

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paradise kiss

Povestea este centrata in jurul unei eleve, Caroline, care este remarcata de o trupa de designeri, si i se propune sa fie model si sa le prezinte creatiile. Initial, ea respinge aceasta idee, mai ales dupa ce il vede pe Arashi, un punkhead cu piercing-uri, care alerga dupa ea. Dupa ce lesina la vederea lui Isabelle, care era imbracat (este baiat de fapt) ca o vaduva, Caroline ajunge in "atelierul" designerilor, care va deveni locul lor de distractie pentru urmatoarea perioada din viata ei.

Ea se imprieteneste destul de repede cu Miwako, sora mai mica a unui renumit designer de haine, si este impresionata puternic de George, care era managerul intregii echipe, si cel care se ocupa de designul tuturor creatiilor ParaKiss, propria lor marca de imbracaminte. Impreuna cu ei, Caroline isi va petrece perioada de dinainte de examene, si in cele din urma, va trebui sa aleaga ce drum va urma in viata. Tot acum este si timpul pentru o mica poveste de dragoste, moment in care isi lasa inima sa-i decida urmatorii pasi pe care ii face...

Gabi a uitat sa va spuna ca de fapt, numele elevei din povestea de mai sus este Hayasaka Yukari. Miwako ii pune numele de Caroline, pentru ca fata refuza sa ii spuna cum o cheama, si numele i se potriveste la fix. Pe parcursul serialului, unele personaje o vor striga Yukari, altele - Caroline, lucru de altfel legat de lumea "dubla" in care se invarte fata.

Death note

Cawboy Bepop

Nana

Spiral

Inuyasha

Yu Yu Hackusho

Slayers

Blood +

Blue gender

| Duku99 a răspuns:

Naruto Shippuden. Nu cred ca are nevoie de descriere. E o lume ninja, in care copiii sunt antrenati de mici sa devina shinobi. Ai prins ideea. Iubesc animeul asta si sunt la zi cu episoadele. Are un fir narativ excelent si raman cu respiratia taiata uneori cu lacrimi in ochi la aproape fiecare episod.

| sklay a răspuns:

Uita-te la fairy tail
sau sao ar mai fi si Btooom
nu stiu asteami plac mie