| SmekerasuxD a întrebat:

Care sunt avantajele/dezavantajele de a asculta muzica?

3 răspunsuri:
| ndc a răspuns:

Nu m-am gandit niciodata la asta. Eu unul ascult muzica de placere, nu pentru vreun avantaj ascuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avantajele sunt ca muzica te poate duce in starea in care vrei sa intri,dar unul dintre dezavantaje este ca te poate duce intr-o stare nu prea buna, de pilda, depresie.Cred ca muzica este una dintre cele mai bune hipnotizante existente in lume.Si apoi mai exista si riscul pierderii auzului...

| nOcoment a răspuns:

Avantaje din punct de vedere al sanatatii nu cred ca sunt.
In timp, pot aparea probleme de auz, grave.
Aproximati 80% din adolescentii cu probleme de auz,asculta muzica tare, mai ales in casti.
Avantaj, ce sa zic...Eu sunt ''dependent de muzica''. Oriunde am castile cu mine,in drum spre scoala, la magazin, oriunde.

Salut!