| caralimcea a întrebat:

Avantajele si dezavantajele de a asculta de parinti

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt multe de spus.In mod sigur sunt mult mai multe avantaje decat dezavantaje.Parintii vor doar binele copiilor.

| PussicatDolls a răspuns:

Avantaje:Iubirealove struckSprijinullove struckSfaturilelove struckGrija pe care ne`o poartabig grinMereu ne`nvata de bine.Dezavantaje:Uneori parintii chiar exagereaza, parerea meatonguePa`Pa, succes! Puplove struck

| Candy a răspuns:

Avantajele :
te iubesc
te cresk
au grija de tine
iti cumpara aproape orce

dezavantazele
ca ey i-au concluzy gresite
ca, cand vrei sa mergy undeva nu te lasa
niciodata ey nu te asculta
pe mine uneory ma si enerveaza cand imi dau sfatury

dar cea may naspha ghestie e ca parinty nostry niciodata nu ne inteleg sad, noy vrem undeva ey nu, vrem ceva, nu

| Noctzia a răspuns:

Avantaje:ei iti spun mereu ce cred ca e mai bine pentru tine si vor tot ce e mai bun pe lume pentru copilul lor, pot avea dreptate si peste ani le vei multumi.
Dezavantaje: uneori mi pot si ei sa greseasca pentru ca sunt oameni si nu pentru ca nu au vrut ceea ce tu iti doreau doar pentru ca li s-a parut nepotrivit pentru copilul lor, uneori colegi tai pot considera ca tu esti sub papucul alor tai dar nu este adevarat tu doar asculti ca sa iti fie cat mai bine in viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avantaj este ca te iubesc, te cresc si iti asigura existenta pina la un timp, fiecare dupa posibilitati.Dezavantaj este ca:si ei sint oameni si pot lua decizii gresite in privinta ta.Numai bine.

| Lavinia_9704 a răspuns:

Ai numai avantaje crede-ma!

| Lavinia_9704 a răspuns:

Sunt numai avantaje crede-ma!