| maryusyonut23214 a întrebat:

Care sunt comenzile jocului metin2. ro in afara de /set_w.../set_r
Cine raspunde corect primeste fundita...

Răspuns Câştigător
| Skizu a răspuns:

/priv_empire regni= 0 (tutti i regni); 1 (Chunjo); 2 (Shinsoo); 3 (Jinno) rate= 1 (drop yang); 2 (doppio drop yang); 3 (drop oggetti); 4 (Exp) percentuale rate= max 1000% Esempio: /priv_empire 0 4 1000 24 (setto il rate di exp a 1000% per 24 ore) (by DarkBassi)

/set max_hp (Aggiuge un tot di HP a quelli che già possiedi) by iGod9

/set max_sp (Aggiuge un tot di mp a quelli che già possiedi) by Ancastal89

/pull (avvicina a se i mob "mantello coraggio") comando by BlackHeart

/polyitem (id mob) (Ottieni sfera della trasformazione di quel mob)

/item (aggiungi item -- es. /item 28633 = antiwar+5)

/horse_level ( Porta il cavallo di al livello -- es. /horse_level JaeStyle 21 = cavallo esperto)

/set gold (da a "nome del player" tanti yang quanto "numero di yang")

/level 99 (livello 99)

/u (nick degli utenti che sono on)

/n (manda un messaggio in ScreenMode -- la chat dei Gm)

/warp (ti teletrasporta dal pg selezionato)

/tra (teletrasporta un player da te)

/weak (uccide il mob selezionato)

/Kill (uccide player selezionato)

/Dc (fa crashare pg selezionato)

/X (Giorno)

/xmas_boom 1 (notte) [/x 1 by SuperSalado]

/xmas_snow 1 (neve)

/xmas_snow 0 (togliere neve)

/poly ( ti trasformi nel mob/metin/npc selezionato col value -- es. /poly 493 = goopae)

/poly 1 (per tornare normale dopo esserti trasformato)

/mob (fa spawnare il mob/metin/npc selezionato col value es. /mob 2291 = drago rosso gigante)

/ma id

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BogdanFnky a răspuns:

/pkmode 771 - nu te poate ataca nimeni.

| BabyBugsBunny a răspuns:

Comenzile le poti folosi doar cand esti gm sau e sv privat cu gm mode fundbig grin?

| Reyyes a răspuns (pentru BabyBugsBunny):

Aang,comenzile de mai sus si din acel link le poti folosi doar daca esti [GM] sau daca joci pe un server privat de metin2... sper ca ti-am fost de folos big grin

| BabyBugsBunny a răspuns (pentru Reyyes):

Da mesaju care l-am dat a fost cu mult timp in urma nu prea mai stiam mt pentru ca luasem o pauza lunga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga id meu clau_blondu009

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

/pk 771

| Kinda a răspuns:

Stiu 2 pentru imagini deasupra capului
(fish) iti face pestele ca exemplu cand prinzi un peste la pescuit
(?) face un semn al intrebari deasupra capului.
(!) face un semn al exclamari deasupra capului
si alea /set_w este pentru a merge incet
si /set_r pentru a opri si a merge normal... doar atat stiu.

| loliu a răspuns:

(fish) si unu care nu stiu ce face