| RaR a întrebat:

Care sunt figurile geometrice in plan?

Răspuns Câştigător
| IoanaTempah a răspuns:

Patratul, dreptunghiul, rombul, triunghiul, trapezul, paralelogramul

4 răspunsuri:
| BYBY a răspuns:

Figuri în plan
[modificare] Cu dimensiunea zero

punctul

[modificare] Unidimensionale

linia dreaptă
raza
segmentul de dreaptă

[modificare] Bidimensionale

poligonul
triunghiul
patrulaterul
pătratul
trapezul
paralelogramul
rombul
pentagonul
prisma
patrulatera
triunghiulara
hexagonala
hexagonul
heptagonul
octogonul
decagonul
cercul
elipsa
hiperbola
parabolă

Forme de stea

pentagram
hexagram

| RaR explică:

V-a multumesc pentru raspunsuri dar raspunsul anei a fost mai bun

| Andreea114820 a răspuns:

Punctul,linia dreapta,segmentul de dreapta,poligonul,triunghiul,patrulaterul,patratul,trapezul,paralelogramul,rombul,pentagonul,prisma,heptagonul,hexagonul,octogonul,decagonul,cercul,elipsa, hiperbola, parabola...primesc fundita?

| Overlord a răspuns:

Toate figurile geometrice care nu se vad 3D! ex... triunghi,patrat, romb, deptrunghi...etcwinkingwinkingwinking

Sper ca te-am ajutat...