| NikkerBoy a întrebat:

Cat dureaza sa se usuce o camasa scoasa din masina de spalat, pusa pe calorifer la maxim laughing
Ca eu intr-o ora am un bal si nu stiu daca se usuca.

Răspuns Câştigător
| MitroKta a răspuns:

Fierul de calcat cu aburi, tata! Ca altfel nu mai ajungi la bal! laughing

6 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Buna. Depinde de materialul din care este facut camasa. Nu cred ca dureaza foarte mult. Calc-o!

| alexs99 a răspuns:

O camasa scoasa din masina de spalat se usuca in 2-3 ore, cel mai bine ar fi sa o calci inainte.

| iurii75 a răspuns:

Demult era uscată de nu căscai gura pe dealuri! big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Badea_Raresh_Gabriel_1993 a răspuns:

Sa stii ca dureaza vreo 4-5 ore dar ar trebui sa o calci daca ai masina cu aburi pentru ca se va usca cu siguranta si pana la urma daca vei mai intarzia o ora va fi problema? Am glumit happy

| AncaBella a răspuns:

Depinde de material si de temperatura happy ai putea sa o calci...se va usca mai repede...dar cu grija happy