| anonim_4396 a întrebat:

Cat se castiga in meseria de psiholog?

5 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Pai, la inceput mai subtirel, pana iti faci "mana" si reputatiehappy. Dupa, am mai zis. Cel mai bine se castiga daca organizezi grupuri de terapie, dezvoltare personala. O persoana plateste pentru un grup de 4 ore, saptamanal, cam 80 lei pe intalnire. Daca ai in grup cel putin 10 persoane, pe alea 4 ore de "munca" primesti 800 lei. Desigur, poti si sa ai un cabinet la care sa nu vina oamenii decat pentru teste auto si sa ai un salariu de 700 lei pe luna. Depinde cat de creativ esti si ce reusesti sa pui pe picioare. Singura chestie e ca, pentru a ajunge sa castigi cat am zis mai devreme, e nevoie de vreo 10 ani de formare, din care 7 te costa 4000 lei (aproximativ) pe an. E o investitie in viitorul tau, destul de mare ca timp si bani. Daca vrei sa faci bani din psihologie, nu se va intampla. Mai bine fa management, PR, ceva. La psihologie e nevoie de alte motivatii ca sa treci de facultate si formari. Bafta!

| Sabwy a răspuns:

Mama mea e psiholog, si castiga destul de bine. dar nu lucreaza doar ea are si doua cabinete in tara... cam 5 mii de euro /lunar cu tot cu cabinete

| Mixed a răspuns:

Se castiga destul de bine dn cate stiu eu... aproximativ 30 de milioane in lei vechi... daca nu si mai mult ...acum depinde si de capacitatile tale de psiholog happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intreab-o pe utilizatoarea "psiholoaga" d pe TPU!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intreb-o pe Psiholoaga de pe TPU!