| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ a întrebat:

Caut si eu o mel. dar nu prea am multe detalii despre ea. nu este in limba romana nici in engleza. italina. spaniola. nu stiu in ce limba e. si e ceva asemanator cu havana ghila.este o piesa destul de veche. stie cineva despre ce este vb? alte indici chiar nu amsad

Răspuns Câştigător
| cotzobel a răspuns:

Mai revin cu un link. daca nu. i nici asta... mie mi se pare ca seamana cu melodia de care zici tu:)
http://www.youtube.com/watch?v=Wx_QZzONqvs

20 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Nu-i asa ca e asta melodia?
http://www.youtube.com/watch?v=m6RuURE9Y44
astept sucul :D

Bula
| Bula a răspuns:

S-au creat sute de mii de melodii pana acum! Sigur, din orice gen de muzica sunt sute in fiecare limba.
Daca nu stii sa dai mai multe detalii, este f greu de ghicit la care melodie te gandesti...

| cotzobel a răspuns:

Nu cred ca e meldia asta dar...ai mai jos...

http://www.youtube.com/watch?v=yziJuHNjGwY

tundenana
| tundenana a răspuns:

Pink - Funhouse tot albumul este bestial dupa parerea mea... iar in momentul actual melodia preferata este:
Morcheeba - Gained the world

| Klara a răspuns:

Opa...lumea mai asculta si muzica evreiasca...Ma bucur! happy
Da' multi confunda Hava Nagila cu...Havana Loca rolling on the floor

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Havana locca?

| Zoombe3 a răspuns:

Poate fi limba aromana, am vazut ca tot mai multi aromani se lanseaza in muzica. Poate revi cu niste detalii.winking

| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ explică:

Nu este aia cotzobel. oricum mersi frumoshappy

| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ explică:

Pai nu am retinut nimic din versuri... tocmai pentru ca nu este in limba romana. enegleza. franceza. taliana. spaniola... nu este vorba despre havana loca... ascultatzi un pic hava naghila.pentru ca seamna cu mel pe care o caut eu va multumesc de ajutor

| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ explică:

Exact zazu:d. dar parca se aude cu ghi confused.

| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ explică:

Off cotzobel mersi mult de tot dar nu este nici asta. crying

| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ explică:

Medalia ti-o ofer tie cotzobel. daca se putea ii mai oferam medalie si lui zazu...pentru ajutorul dat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://venatshow.blogspot.com/2009/03/hava-nagila.htm
sper sa fie asta
si eu o cautam demult...folk evreiesc... dar sunt si rusi care o canta :-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai ascultat melodia, posteaza cateva cuvinte sau o insiruire de litere asa cum le auzi, poate te putem ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa spui hava nagila... fara ghi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

e un cantec traditional israelian, sau hava naghila -canta in portugheza?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact ce¿ vad ca ai tastatura in ivrit-ishay levi-rikud romanti-remix, daca e sa fie in ivrit ar trebui sa stii daca este vorba de cantecul israelian, probabil ca este o tema asemanatoare intr-un stil diferit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dadadaaddaa

| relu30 a răspuns:

Dinamic Show-Macedoneasca Cred ca asta este melodia care o cauti

| smenaru a răspuns:

Ne-ai fost chiar de ajutor cu indiciile date. mai da-ne cate un indiciu ca cele de sus peste vreo ora si in cateva luni poate aflam si melodia si poate castigam si un premiu