| Marialy a întrebat:

Ce acte imi trebuie pentru politie ca sa-mi faca bulentin? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| benny a răspuns:

Http://infotipizate24ore.wordpress.com/......-necesare/
aici gasesti actele necesare pentru cartea de identitate

6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Obtinerea CI la implinirea varstei de 14 ani:
Cerere tip pentru eliberarea cartii de identitate (se solicita la Serviciul de Evidenta a Persoanelor)
Certificat de nastere (original si copie)
Actul de identitate al unuia dintre parinti, al tutorelui sau reprezentantului legal, cu care se face dovada domiciliului
Timbru fiscal de 1 leu
Contravaloarea eliberarii cartii de identitate (7 lei)

| XkkOOjs a răspuns:

Eu am fost azi dimineata cu tata laughing iti trebuie actul de proprietate,o factura de gaz, curent (de luna trecuta), copie dupa buletinele parintilor, certificatul de casatorie (al parintilor original + copie), 0copie dupa certificatul de nastere al tau si cam atat.

| benny a răspuns (pentru XkkOOjs):

Ce treaba are factura de gaz, curent (de luna trecuta) laughing ce daca nu ai platit la zi facturile nu iti mai fac astia buletin laughing

| Marialy explică (pentru XkkOOjs):

Ce facturi? Dc?

| XkkOOjs a răspuns:

Si mie mi s-a parut ca **** faza cu factura dar eu astea le-am dus /

| hicatalina a răspuns:

Certificat de nastere al tatalui tau, certificat de casatorie si copie de pe buletin al parintii tai... cam atat. Funda?