| blackkrose a întrebat:

Ce-ai face dacă ai mai avea o singură zi de trăit?

Răspuns Câştigător
| funnymantm a răspuns:

As zambi cu fruntea sus. Acum ceva timp mi-a spus cineva ca vrea sa moara cu demnitate. De atunci m-am gandit... Nu poti muri cu demnitate... in schimb poti trai cu demnitate.
Oricum nu ma sperie moartea big grin. Daca e sa cad atunci macar sa cad cu fruntea suswinking

15 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

As sta cat mai mult tipmp cu persoanele dragi mie si mi-as lua larevedere de la ei sad
Asta as face eu happy

nony
| nony a răspuns:

As lua o doza de heroina.pentru inceput, ca sa fie ziua mai ¨colorata¨. iau repede avionu si o violez pe Britney Spears. Fug de politie.mai trag o liniutza.ca probabil s. a dus efectul la hero.Ma intorc in tara.il omor pe Basescu.cred ca s-a facut deja 4 dupamiaza.Dorm o ora sa-mi revin.Ma duc la gagicamea. ii dau un buchet de flori. ii recit o poezie scurta (ca doar n mai am mult timp). facem dragoste vreo 2 ore (aici n mai conteaza timpulwinking ) imi iau la revedere. fug repede, il omor pe unu Patrat. cel mai nesuferit om de pe pamant.probabil ca e deja 9 seara.Ma intorc acasa.imi sarut parinti. le doresc viata lunga (nu ca a mea).ma retrag in bisetica si il rog pe Dzeu. daca mai are vreun loc de maturator prin Rai.sa ma primeasca si pe mine sad Iar ultima ora mi-o petrec savurand un mare trabuc cubanez.la lumina Lunii.Ramane-ti cu bine laughing

| Leea1234 a răspuns:

O groaza de lucruri! si nu tocmai legale, dupa care cre ca ma duc la biserica sa ma spovedesc, ca sa nu plec din lume, cu pacatele dupa mine! ahhhh! si cred ca as lua-o pe soacra-mea dupa mine!

leonardk
| leonardk a răspuns:

Nu cred ca as fi in stare sa fac cinestie ce. As incerca sa-mi cer iertare de la cei pe care i-am suparat cu sau fara voie. As sta langa cei dragi si categoric as fi trist. Nu va sperie moartea pentru ca sunteti tineri si in mod normal sunteti departe de ea dar peste 30 de ani veti gandi altfel. Fiecare secunda traita in plus nu poate fi platita cu nici o moneda. Viata lunga va doresc si atat cat traim sa uitam de moarte!

| selef a răspuns:

M-as muta dupa cercul polar pentru ca acolo ziua tine aproape 6 luni.

| Jonsdottir a răspuns:

Pai...in primul rand as face tot ce-mi place si cam in ultima ora de trait mi-s cere scuze celor care le-am gresit si as lasa un bilet pe perna mea care ar suna cam asa : "Sper sa am un locusor cat se poate de mic in inima voastra si as vrea sa nu ma uitati niciodata"

| cioco1tweety a răspuns:

Uau. ce nu as face? tot ce asi putea, dar in principiu as face orice lucru care imi place si care ma distreaza.si nu l-as face singura, ci alaturi de prieteni si familehappy. tu?

| smileyangel a răspuns:

Mi-as lua adio de la cei dragi si as incerca sa fac toate lucrurile care ma fac fericita, tu?

| alexxandru a răspuns:

*Funnymantm, respect pentru tine, asa este, trebuie sa ai demnitatea ta, si nu ai inteleg pe multi cand zic ca le e frica de moarte, frate, toti murim, deci, o data si o data tot ne vom odihni pe veci, deci, din nou, foarte bine gandit *funnymantm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De pilda magarul vrea sa moara cu demnitate. el pleaca si moare singur pe camp fara asistenta, cand isi simte sfarsitul.si eu as vrea sa traiesc cu demnitate si sa mor cu fruntea sus. dar ce e demnitatea? este valoare morala.vine de la om si se duce catre om, este o masura de apreciere intre oameni.demnitatea care cred oamenii ca o am. dar acea calitate morala care eu stiu ca nu o am conform legii morale ma lasa sa mor cu fruntea sus? nu prea.latura aceea ma smereste si ma apleaca spre pamantul in care intru.despre morti numai de bine.de acord, dar si adevarat? fiindca noi singuri stim masura faptelor noastre altfel decat o stiu cei din jur.si cred ca smerirea asta a noastra ne inalta in fata propriilor nostri ochi. da prefer sa traiesc cu demnitate si sa mor smerit in inima mea.sa fiu mandru de faptele bune facute si sa regret cele rele pe care nu le mai pot indrepta.si sa sper ca cele bune sa le spele pe cele rele.deci as cauta sa ma impac cu lumea si cu Dumnezeu. din una plec si vreau sa plec demn. dincolo ma duc si vreau sa ma duc cu speranta si nadejde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce bine ar fi...,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chef.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-as lua iubitul in brate si as astepta sa vina momentul...cand sunt cu el sunt fericita, deci rezulta ca mor fericita happy!

| nimeni_1451 a răspuns:

Poi as face tot ce mi-am dorit sa fac si nu am avut ocazia...as face sa mi se para cea mai lunga zi din viata mea...as cere iertare la toata lumea la care am gresit...as sta cu persoanele pe care le iubesc...si nu stiu as incerca sa ma resemnez cu gandul ca acolo o sa fiu fericita...si ca toata lumea ...are aceias soartastraight face

| anonim15 a răspuns:

M-as ruga sa nu planga nimeni dupa mine.