| MestecGuma a întrebat:

Ce alegeti intre facultatea de medicina si facultatea de jurnalism. Ce avantaje si deyavantaje sunt?
Eu sunt la profil de filologie pentru ca imi era frica la stiinte din cauya matematicii. Ce fac la jurnalism ce fac la medicina?
Funda

1 răspuns:
| MariaBeatrice a răspuns:

Nu de noi depinde asta, ci de ceea ce iti place cel mai mult sa faci. Alege ceva ce iti place.
Eu iti voi zice parerea mea.
-eu as opta pentru jurnalism pentru ca se plateste mult mai bine + ca la c profil esti tu te va ajuta mult si la facultate.
-la medicina este mult mai greu, mai multi ani de facultate, mai multa munca. Salarii de tot rasul + ca profilul te dezavantajeaza. Daca iti doreai de la inceput sa mergi la medicina trebuia sa mergi la chimie-bio. happy
Sper ca te-am ajutat si aceasta este doar parerea mea! happy