| MestecGuma a întrebat:

Ce alegeti intre facultatea de medicina si facultatea de jurnalism. Ce avantaje si dezavantaje sunt?

Eu sunt la profil de filologie pentru ca imi era frica la stiinte din cauza matematicii. Ce fac la jurnalism ce fac la medicina?

Funda

3 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

În primul rând nu cred că ai nicio șansă să intrii de la filo la medicină, că pe lângă matematică nu mai faci nici bio și chimie care sunt necesare la admitere. Dacă ești totuși dispusă să înveți pentru admitere și să faci meditații intensiv atunci clar medicină. Dacă nu vrei să faci atâta efort și nu te simți în stare atunci mai bine jurnalism.

| Aion3 a răspuns:

Eu sincer as alege sa ma duc la medicina in primul rand pentru ca ai mai multe sanse sa devii de exemplu farmacist, medic stomatolog, chirurg etc.
Plus ca este putin mai usor decat la jurnalism.Nu stiu mai mult e alegerea ta nu a mea! Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Loudness a răspuns (pentru Aion3):

Cati ani ai? Mi se pare cel putin usor stupid sa spui ca medicina e mai usoara ca jurnalismul.