| Akira a întrebat:

Ce anime aţi vrea să fie traduse în română şi nu sunt? :d

9 răspunsuri:
| Bezea a răspuns:

E mai greu decât crezi să traduci anime...Să nu mai zic că dacă le traduci din engleză deja or să fie 2 interpretări jap > eng > ro...

| ことみ a răspuns:

Buna Akira!
Eu as vrea sa fie traduse:
- The Melancoly of Haruhi Suzumiya
- Lucky Star
- Chibi Vampire
- Ai Yori Aoshi
- K-on
Cam astea ar fi anime-urile la care as vrea eu sa ma uit si nu le gasesc ro sub.

| Artemis94 a răspuns:

Ro-kyu-Bu am gasit traduse doar 6 ep
Mawaru Penguindrum
Kamichu
Kiddy Grade
Summer Wars
Katanagatari
Ar Tonelico
Zegapain
Tenjou Tenge
Otome Youkai Zakuro
Uta no Prince-sama
The Sacred Blacksmith
Itazura na Kiss
Ayashi no Ceres
Spice and Wolf 2 (Daca acesta ii al doilea sez trimite-ti un mesaj cu numele primului sez va rog)
Angel’s Feather

| PrafDeNutellaCuGustDeCremitaAmestecataCuNesquik a răspuns:

Foarte multe...
Dar cel care chiar vreau din toata inima este Hakuouki...si ceva cu S parca, nu mai stiu cum, dar Hakuouki are mai multe parti si numai 2 sunt traduse sad

| Akira explică:

Poate o sa aleg unul dintre ele confused

| Akira explică:

Loveanime,o sa traduc anime-ul propus de tine.

| loveanime a răspuns:

Eu as vrea earl and fairy (hakushaku to yousei)

| 愛LeEu愛 a răspuns:

Elfen Lied :X