| George2000_6958 a întrebat:

Ce ar fi sa creem un spatiu numit Idei? Unde sa punem ideile noastre pentru imbunatarirea TPU-lui?
Dar sa creem un loc cu exerciti mate romana etc? Unii elevi chiar nu reusesc sa isi termine temele si mai au si ei nevoie de ajutor.
Dar Relaxare? Multi au intrebarile :cum fac sa dorm mai usor...ma doare spatele ce masaj ar fi bun etc...
Sunteti de acord cu mine?
Spuneti la ce sunteti si la ce nu.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai george ai strecurat bine chestia cu temele, intre doua paravane.esti bun de pilotician.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La categoria relax: e sanatate, despre teme mai bine nu are rost sa discutam, fiecare trebuie sa invete pe cont propriu dar imi place cum suna (spatiul de idei, acolo ma ofer voluntar).

| Vizitiul a răspuns:

Spatiu numit "idei"? Pai, fiule, postarile sunt formate din idei. Oriunde ai posta, postezi idei, nu conteaza categoria. De ce sa se mai faca o categorie, numai de dragul de a fi facuta. Aici nu sunt de acord.
Un loc pentru exercitii? Exercitiile se fac acasa, iar cele ce nu se inteleg acasa, se fac in clasa, impreuna cu profesorul. Daca o sa se faca o asemenea categorie, o sa se incurajeze plozii sa-si faca temele pe net, si nu asta ne dorim. Nici aici nu sunt de acord.
Relaxare? Este o categorie "Timp liber" pentru asta. Deci? La ce folos?

| Robert a răspuns:

Ininte sa postezi intrebarea intr-un careu scria ceva cu rosu. Daca nu aic citit uite ce spune"4. In atentia elevilor/studentilor: Nu acceptam intrebari prin intermediul carora incercati sa va rezolvati temele pentru acasa sau temele de vacanta. Cei care nu vor respecta acest aspect risca sa fie sanctionati prin stergerea/ suspendarea contului. (De ce procedam astfel | Mai multe informatii despre ce se accepta si ce nu pe TPU)"
Mi se pare normal ca acest lucru sa nu fie incurajat, nu de alta dar si asa suntem o tara se semidocti. Fara teme de orice fel.A se incuraja cititul cartilor.

| Etelca a răspuns:

Ar fii buna ideea.Dar la ce folos.Cu temele nu sunt de acord pentru ca orice copil ar putea sa intre pe site si sa-si faca temele fara sa gandeasca, chiar fara sa citeasca inainte problema.Cu spatiul de relaxare...hai sa mai zicem, dar totusi nu. Spatiul de relaxare, totusi nu ne-ar trebui.Pentru ca poti sa pui oriunde intrebari despre relaxare.Cu ideile sunt de acord.Pentru ca am putea face un loc unde sa punem idei ca sa facem mai colorat TPU, Sa facem mai frumoasa pagina noastra si asa mai departe.Mai asteapta voluntari, dragul meu! Nimeni in afara de mine nu te sustine, macar la 2 idei!

| George2000_6958 explică:

laughing))))))) Merita sa incerc faza cu temele.