| danielavinca a întrebat:

Va rag sa ma ajutati eu si golega mea de banca participam la un concurs numit sacosa eco! ma rog noi trebuie sa creem sacose(genti)din materiale textile(care mai apoi pot fi reciclate)si aici apare intrebare/rugamintea mea noi avem facute aceste gentute de mai multe marimi dar va rog sa imi dati o idei in legatura cu aspectul gentilor cum sa le coloram ce sa le punem avem de gand sa le creem si niste buzunare dar ce punem pe ele nu stiu! cum sa le facem frumoase? funda funda si vot

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
pe buzunare trebuie sa scrieti cu carioca undelebile (care nu se sterg - pe baza de tus, cred) : buzunar cu idei,

deasupra sau sub buzunar, unde ramane loc, scrieti "militant ecologic",

carioca de culoare verde, dar nu neaparat!

astept rezultatul concursului... succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saluuuuuuuuuuut,

o idee: buzunarele sa fie in forma de frunza, dar culoarea nu e obligatoriu sa fie doar verde pentru toate frunzele, pardon, pentru toate buzunarele;-D

sper sa castigati

| aneta a răspuns:

Am vazut aici la mine in oras niste sacose care aveau pe ele imitatie de ziar si aratau foarte bine.ati putea face si voi la fel... faceti gentile din ceva material si le imbracati in ziarehappy

| browneyes99 a răspuns:

Eu zic sa le colorati in niste culori vesele, mai tipatoare daca se poatewinking...ai putea sa faci si niste modele pe ele: poti sa adaugi cateva linii mai curbe peste culoarea pungii sau niste floricele. cat despre buzunarase trebuie neaparat sa fie alta cuolare de preferat ceva mai inchis acumwinking... poti sa atasezi si manere, care se gasesc pe peste tot, la orice magazinwinking sper ca ti-am fost de ajutor! bafta!:*

| sacosa a răspuns:

Poti sa te inspiri si de aici:
iuta.ro
sunt sacose de iuta 100% biodegradabile.