| AlexutuDeiu a întrebat:

Ce as putea face sa imi creasca parul mai repede?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Faci o mască din ulei de ricin - gălbenuș de ou - miere de albine, masezi pielea capului, după 1-2 ore te speli cu un șampon vitaminizan și un balsam.
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
nu cred ca poti forta ceva ce nu e genetic, doar sa il ajuti stimulandu-l, foloseste masca naturala din ulei masline+ galbenus de ou+vitamina A faci o maioneza si o aplici pe par, apoi invelesti capu in folie si stai cat poti tu 3-4-5 ore apoi te speli normal, foloseste ulei de ricin, infuzie de ceai din urzica, frunze de nuc, regenereaza-ti parul o data pe luna, adica sa iti tunzi din varfuri sa te tunda cineva care este usor la mana, poate nu vor fi efecte vizibile imediat, dar rau nu iti poate face, si eu folosesc aceste mici trucuri naturale si sunt multumita.
O seara frumoasa sa ai si sarbatori fericitehappy

| Uratu140 a răspuns:

Mai am vazut unul cu aceeasi intrebare.si tie on sa incerc sa-ti dau un alt raspuns ok:1. Alimentatia. Este bine de stiut ca ceea ce mananci afecteaza felul in care arati si implicit modul in care arata parul tau. dieta ta ar trebui sa contina peste, nuci, fructe si produse cat mai naturale. Daca tii un regim foarte strict, ar fi bine sa compensezi lipsurile din alimentatie cu o serie de vitamine si minerale care sa aduca aportul necesar pentru parul si unghiile tale. Este extrem de important, asa cum ai auzit de nenumarate ori, sa bei suficienta apa.
apoi:2. Ingrijirea gresita a parului. Daca te speli mult prea des pe cap sau nu te clatesti sufient, parul tau va reactiona. Este forte important sa stii daca parul tau se ingrasa foarte repede sau se usuca usor, pentru a alege produsele potrivite tipului tau de par, si 3 Foloseste sampoanele si produsele de ingrijire organice, pentru ca macar asa vei reduce din numarul de chimicale care ajung in contact direct cu pielea capului, si ultima:

| ledzepp a răspuns:

Ulei de ricin.