| FreakyHalloweenBoy a întrebat:

Ce as putea sa scriu intr-o compunere/eseu/poezie cu tema Importanta Fructelor? Ofer funda la cel mai bun raspuns + voturi la alte raspunsuri utile.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o compunere ai putea sa scrii de exemplu o poveste in care un fruct te invata despre importanta sa, cat de sanatoase sunt, contin multe vitamine etc. De exemplu ai scrie ca:stai si citesti sub un nuc si dintr-o data iti cade in mana o nuca si tu spui ca de unde a venit asa deodata si ca ce mult ai vrea sa ii afli poveste. Nuca incepe sa vorbeasca cu tine si iti povesteste despre vitaminele pe care le contine, iti spune cat de sanatoase sunt nucile, iar la sfarsit incepe sa iti spuna si despre importanta altor fructe cum ar fi de exemplu marul, etc. Spor la scris