| silviuseby a întrebat:

Ce as putea scrie intr-o compunere cu titlul :"Sunt copil, citesc, gandesc, visez " Idei, nu sa imi faceti compunerea. Si expresii pe care le-as putea folosi.

5 răspunsuri:
| SweetSecrets a răspuns:

Http://puidecompuneri.urbankid.ro/.Siteul asta te va ajuta mult! Succes la scoala:*:*! Funda?:x

| alexandra033 a răspuns:

Un copil trebuie sa profite de copilaria lui.sa nu isi ia viata in maini prea devreme.sa fi copil e cel mai frumos lucu din lume pentru ca toti te protejeaza,nu eti responsabil de lucruri importante.

Se zice ca atat timp cat mama ta traieste,esti un copil,pentru ca are cine sa te protejeze,cum am zis mai sus.O mama isi tine fiuk/fiica sub aripa ei pana nu mai are putere; iar un copil de fiecare data cand are nevoie de ajutor,i-l cere mamei,pentru ca ea e mai matura,este trecuta prin viata,iar un copil nu; el doar cauta fericire, protejare si familia tot timpu alaturi.

Copiii au dreptul sa isi faca un vis al lor, o dorinta sau un plan pe viitor.Visul unui copil ii este indelinit de cei apropiati, pana cand se poate descurca singur.

Orice copil este curios in a invata cat mai multe lucruri noi.Cauta rezultate in stanga si in dreapta pana gaseste unul.Un copil, dar si o persoana adulta cauta noi raspunsuri ca si un copil; toata viata vom afla lucruri noi si vom cauta tot cate ceva nou.Suntem oameni!

Formeazati tu frazele mai adauga tu ceva sau mai scoate din ce am spus. sper sa iti placa ceva.

Dai fundita?batting eyelashes kiss

| alexandra033 a răspuns:

Vezi sa nu folosesti de prea multe ori cuvantul ¨copil¨ ca iti va scade din puncte la nota big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie asta: V-am mintit! Nu stiu sa scriu corect, cu ganditul este destul de nasol, visez tampenii, iar la scoala sunt zero barat. Asta o poate demonstra postarea mea de pe TPU.
Cere-i profei o funda, s-o dai celor asemeni tie!

| georgii26y a răspuns:

Ai putea scrie : Sunt copil deci citesc pentru mine si pentru dezvoltarea mea. Gandesc pentru ca asa este normal si visez pentru ca sunt copil." Dezvolta.happy