| Didiuxx a întrebat:

Buna TPU! Am de facut o compunere cu titlul "Ochi de inger". Despre cine sau despre ce as putea scrie in aceasta compunere? Sau niste expresii pe care le-as putea adauga.Multumesc

Fundoiiii+vot

Răspuns Câştigător
| Graphee a răspuns:

Bună FakeSmile,
Ai putea să scrii în această compunere, despre ochii mamei. Deoarece pentru mine seamănă cu un înger...

Expresii:
Chipul său blând, care îmi dădea o stare de calm.
Zâmbetul ei fermecător, mă ducea într-o altă lume.
Ochi săi cristalii, care par mai scumpi decât cel mai frumos diamant din lume.
Şuviţele sale ce se mişcau haotic, din cauza bătăilor vântului.
Ochii ei pătrunzători, ce mă urmăreau îndeaproape, ca să vadă dacă sunt bine.

Baftă!

1 răspuns:
| uuSexi a răspuns:

Mz lidishor