| anonim_4396 a întrebat:

am o tema la engleza o compunere despre lei.Eu nu vreau sa imi faceti compunerea si as vrea sa-mi spuneti ce as putea zice despre lei in engleza, niste idei dar nu vreau sa-mi faceti compunerea doar niste idei.Va multumesc.

5 răspunsuri:
| Tiberius a răspuns:

We know that a lioness is receptive for two weeks each time she goes into oestrus, and that the lion and lioness can mate up to 50 or even more times in one single day. (Although the copulation lasts a few seconds).
This means that lionesses can have sex countless times during their lives (about 16 years in the wild). Lions on the other hand, can only have sex for about 2 years, which is what their rule over a pride usually lasts. Lionesses usually mate only with the ruling male of each pride.

| matraguna1 a răspuns:

De ce nu cauti pe net articole in engleza despre lei? poti gasi o gramada de idei...in engleza!

| danny_7173 a răspuns:

Pai depinde ce anume vrea profesoara sa faci o poveste sau un referat stiintific acum pentru poveste nu stiu ce poti sa scrii dar pentru referat poti scrie daca e pe cale de disparitie toate tarile in care se alfa lei si din astea, dar vezi nu stiu in ce clasa esti sa iti pot spune cam despre ce e nevoie sa scrii in cazul referatului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU scrie ce ţi-a scris Tiberiu! Se referă doar la înmulţirea leilor, la raporturile dintre leu şi leoaică şi s-ar putea să se supere profesoara de engleză...
Şi fă-mi o vizită pe lecturirecenzate.ro!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

I wash laien a big. lian is a denger.