| Mynu a întrebat:

Ce caine mi-ati zice sa-mi iau la apartament?:golden, labrador sau husky. Puteti da si alte exemple de caini.

Răspuns Câştigător
| aty91 a răspuns:

Daca e intretinut bine orice caine poti sal tii in apartament doar ca va trebui sa iesi des cu el pe afara, sal duci in parcuri sau in locuri unde sa alerge si sa se joace deoarece sunt caini de talie mare si necesita mai multa atentie. Cainii de talie mica sunt mai potriviti pentru apartament deoarece se adapteaza mai repede si mai usor in spatii mici deoarece nu au nevoie de foarte mult spatiu, dar si ei au nevoie de multa atentie. Daca ii ingrijesti nu-i vei chinui.

9 răspunsuri:
| Alii a răspuns:

Mai bine iti cumperi un caine chow chow:X:X. puiul e 400 ron si iti garantez ca nu vei regreta am si eu unul, e superb iar puiul zici ca e jucarie de plus.Asa arata si al meu http://www.google.ro/......tp?/imgres r:11, s:0&tx=59&ty=50&biw=1024&bih=502

| katala a răspuns:

Pentru apartament iti recomand un caine de talie mica (pechinez, bichon, soricar, si altii), nicidecum cei pe care ii vrei tu. cainii mari au nevoie de spatiu si de miscare multa; cat timp ai pe zi sa plimbi cainele? mai gandeste-te, sa nu te chinui si tu si cainele!

| UnicornsAreLove a răspuns:

Pai eu iubesc rasa husky dar nu pot sa spun mereu numai ca imi place si iubesc dar tiar trebui un caine de talie mica.

| BlueSummer a răspuns:

Pentru apartement sunt extrem de potriviti caini de talie mica (bichon, pechinez, soricar, yorkshire terrier) si cei de talie medie (caniche). Cei ca labradorul, lupul, husky, se cres in majoritatea cazurilor la curte, dar cu putin efort pot sa locuiasa si la apartament. Succes!

| MayhemChimera a răspuns:

Sal. Ti-as recomanda un buldog francez, daca e in apartament e un caine ideal si e destul de mic.Nu face murdarie si din astea, am avut si eu mai demult. Sper sa ajute

| MayhemChimera a răspuns:

Sal.Ti-as recomanda un buldog francez,daca e in apartament e un caine ideal si e destul de mic.Nu face murdarie si deastea,am avut si eu mai demult.Sper sa ajute

| Mynu explică:

Pai nu-i vorba de timp ca dor nu prea am treburi si din astea dar ideea e sa nu-l chinui.Mustumesc de raspuns!

| Lavinia_6306 a răspuns:

Husky, sharpayblushing

| lilit a răspuns:

Westie. Uite 2 articole despre aceasta rasa(inclusiv hranire, toaletaj etc)

http://www.afladespre.ro/......9-1550.htm
http://www.afladespre.ro/......9-1551.htm