| Șosețică a întrebat:

Ce carti mai pot citi? Mentionez ca imi plac cartile cu aventura, batalii, suspans si magie...
Aaa... si in afara de Narnia si Harry Potter tongue

11 răspunsuri:
| Tera a răspuns:

Iti pot spune atat de multe carti:
- seria Goosbums: RL Stine
-Curajul-Jertfa-tinutul fierului-Holly Black
-Seria cartea stelelor(maiestrul Qader, stapanul Sha, chipul umbrei)-Erik L'Homme
-seria Mostenirea(Eragon, cartea primului nascut, brisighr, mostenirea)-Christopher Paoline
-Fratia lupilor-spiritul calator-Michell Paver
-Jurnalele vampirilor-L J Smith
-cam toate cartile de Anne Rice(ex ora vrajitoarelor, interviu cu un vampir)
-Hotul vrajitor-Shara Prineas
-EU SUNT NUMĂRUL PATRU de Pittacus Lore
-CARCERA de Catherine Fisher
-DAMNARE, de Lauren Kate
-ÎNGERUL NOPŢII, de Becca Fitzpatrick
-Seria casa nopti de P. C. Cast
-TRISTEŢI DE SUCUB, de Richelle Mead
-MÂNA STÂNGĂ A LUI DUMNEZEU de Paul Hoffman
-Dune - Frank Herbert
Si mai sunt atat de multe care nu imi vin acum in minte mai uita-te si tu aici http://shaukisbookcase.wordpress.com/ sau aici http://corinain.wordpress.com/2008/03/16/carti-sf-top-100/ poate mai gasesti ceva ce iti place.

| mmary a răspuns:

Iti recomand cu cea mai mare placere Cronicile Wardstone si anume cartile vraciului care sunt in jur de 7 aparute pana acum.este o carte plina de suspans.magie.este de nedescris.este o carte cu adevarat uimitoare; poti sa te convingi de pe internetwinking
este o carte superba si cred ca seamana mult cu ceea ce ai specificat mai sus.Multa bafta!

| private09love a răspuns:

Buna!

Punte spre Terabithia
http://www.cartiabc.ro/......c-0-p.html

| Dean1996 a răspuns:

Eu acum citesc Agatha Christie Carțile pe masă.Îți recomand:
Portretul lui Dorian Gray de Oscar Wilde
Prețul Sângelui de Tanya Huff
Agatha Christie-10 negri mititei
Invitația la Vals a lui Drumeș
De aventură recomand Winnetou și carțile lui Jules Verne

| black1white a răspuns:

Ok:enigma otiliei.robinson crusoe, insula misterioasa, contele d monte cristo etc
le-am citit si le recomand oricuiwinking

| PanteraRozz a răspuns:

Eu zic de seria Septimus Heap
E interesantawinking

| blueorange1302 a răspuns:

Si eu te sustin in campanie

| blueorange1302 a răspuns:

Unii dintre voi numai chestii plictisitoare scrieti cum sa dai ex singur pe lume sau ciresarii? a cerut MAGIE AVENTURA SUSPANS si BATALII(iti recomand tara duncan sunt in total 6 vol aparute pana acum cu mult suspans la fiecare sfarsit)
p.s.numele cartii pe care am scris-o in paranteza se citeste cum se scrie

| MrWrestleMania a răspuns:

Jules verne neaparat! Sa le citesti pe toate. big grin Comoara din insula, Tunele 1, 2 si 3, Tom Sawyer, Ciresarii( TOATE VOLUMELE : 1, 2, 3,4 si 5), Toate panzele sus, Cavalerii Mesei Rotunde, Legendele Olimpului, Din Marele Legende ale Lumii

| Mee a răspuns:

Iti recomandtongueunte spre Terabithia, Calatorie spre centrul pamantului, Basme italienesti, Singur pe lume, Jules Verne e belea; x, Insula comorii, Omul invizibil, Amintirea pamantului, Warcraft - Stapanul clanurilor (vol. 2), Intre doua lumi,Fluviul vietii,Peregrinarile lui Tuf,Avatarul; x,Camino, O calatorie care mi-a schimbat viata,Stapanul inelelor. Fratia inelului, Cele doua turnuri, Intoarcerea regelui, CEI PATRU FANTASTICI - FAMILIA DE EROI, Shrek al Treilea: Povestea filmului.eu le-am citit si sunt superr:X!

| zuzu_6188 a răspuns:

Phai iti recoman ucenicul vraciului,si de fapt toate cartile vraciului acestea fiind:ucenicul,blestemul,povestile,secretul, batalia si sacrificiul mentionez ca genul este fantasti iar scriitorul este joshep delaney, alte carti tot fantasti sunt ERAGON 1 si 2, mai las-o moale cu fantomele de megan crew,mai e si oracolul de Fisher catherine, si mai sunt o gramada dar astea sunt doar cateva incearca sa le citesti pe astea, iti garantez ca nu o sa te mai poti opri din citit