| gangnamstyle a întrebat:

Ce credeti despre politia romana? acum 2 sau 3 zile am vazut cum un politist e amenintat de unu care a spart o masina ca ii taie degetele daca spune ceva (in locul lui head-shot primea de la mine de dus la politie in nici un caz ca nu vreau la spital) acum 3 ani un prieten s-a dus la politie ca la batut unu si saracu a stat o saptamana in coma in spital la ce bataie a luat ca s-a dus la politie adica in Romania sa nu va mire daca se fura e ca si un sport la noi si seara trecuta am dat din greseala pe CNN si era o stire cum ca 3 politisti au impuscat mortal niste hoti ca au intrat intr-un depozit la noi nici daca spargeau muzeul national nu scoateau astea pistolul de frica sa nu-l fure aia sau de a intra in puscarie

3 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

SI eu am vazut o faza cretina rau.Cand am iesit de la scoala eram langa o sectie de politie si 2 politisti stateau acolo la vorba in timp ce beau niste cafea.Langa mine mai era unul.A venit altul si l-a luat la bataie pe asta. Politia statea linistita si se uita cum isi lua ala pumni in cap si in fata, dupa ce a plecat asta care l-a batut pe ala a mai tras unul o gura din cafea si a plecat dupa ala incet, sa nu oboseasca.Au fost pur si simplu penibili.

Daca te duci sa furi o masina si iei ceva bani la tine pe care sa ii fluturi in fata politisilor sunt sigur ca multi dintre ei te-ar ajuta.

Am vazut la tv niste tigani il amenintau pe un politist cu niste bate si cutite si ala statea sa le spuna sa se calmeze.In unele tari daca amenintau politistii cu arme aveau sanse mari sa fie impuscati.

Acum cateva saptamani a dansat una intr-o benzinarie,nimeni nu a sunat l-a politie,ca doar nu te deranjeaza asta...dar ei cica s-au autosesizat.Dca unul il omora pe altul si ei vedeau asta pe camere nu se mai autosesizau ca era mai greu.

Oricum,si legea e tampita. Sper ca am auzit eu prost, dar cica daca omori o persoana e auto aparare doar daca ti-a pus pistolul in cap sau orice alta arma, frate, daca e adevarat, cum aia masii vor sa mai faca ceva "victima" cand deja ala e cu arma langa el si orice tentativa de aparare rezulta moartea? Nu stiu sigur daca asa e cred ca am auzit gresit la ala atunci.

| aryenutzaa a răspuns:

Nu am o parere deloc buna despre politistii din tara noastra. Insa de multe ori ei nu pot face anumite chestii din cauza legilor din tara noastra. E adevarat ca unii nici nu isi dau interesul, iar altii sunt corupti dar sunt si politisti care nu isi fac treaba pentru ca nu sunt lasati de o persoana sus pusa.

| antigoni a răspuns:

Am o parere extraordinar de proasta despre Politia Romana. Sa nu aud mizeria aia ``fiecare padure are uscaturile ei``, pentru ca in privinta militiei pot spune: ``toate uscaturile se cred paduri``. Zero barat! Fara profesionalism, fara respectarea legilor, fara protectia cetateanului, fara promptitudine. Am vazut cazuri in care militia romana a inrautatit situatia, cazuri in care militia favoriza infractorul, cazuri in care militia era ``infractorul``! Totul trebuie schimbat de la ZERO! Pana si ce ii invata in scoli este de mult expirat si cei care predau sunt niste comunisti. NU are cum sa fie bine, nu are cum sa functioneze sisitemul, e un putregai!