| Pisiii :x a întrebat:

Ce credeti voi despre schimbarea desenelor animate? Eu ma uitam cand eram mica si acum cand ma uit sunt numai prostii, de genul " h20" "hannah montanah",, unde a disparut fox kids ala fain? unde a disparut Cartoon Network? Va place schimbarea asta sau doriti desenele vechi?

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nimic nu se poate compara cu desenele vechi, desenele copilariei fiecaruia din noi. Mi -e dor de un : What's up Doc? Tot ce e azi este de prost gust. Nu poti sa te bucuri ca esti copil cu ce avem azi.

| inna a răspuns:

Mie imi placea "Viata cu Louie"...am crescut cu desenele astea.

| emy a răspuns:

Buna! Daca vrei sa vezi desene animate vechi(adevarate desene, nu astea de acum cu care poti sa intarci copiii), uita-te pe ddtv. Ziua sunt desene animate frumoase, iar seara, sunt filme bune.

| Gregory a răspuns:

Salutare! Se poate observa că schimbarea aceasta aduce numai dezavantaje, iar din câte vedem CNA-ul (Consiliul Naţional al Audiovizualului) nu ia măsuri deloc, probabil pentru faptul că primesc sume foarte mari din partea posturilor care difuzează aceste desene animate cu un grad sporit de violenţă şi lipsite de ceva educativ. Eu unul mă mai uit, atunci când am timp, pe Boomerang. Acolo mai poţi găsi din desenele clasice. Sau vizionez pe internet. Slavă Domnului că astăzi avem la dispoziţie această modalitate selectivă! Sper totuşi să mai apară şi alte posturi cu desenele vechi sau să mai fie difuzate la televizor aşa cum se obişnuia înainte. Toate cele bune tuturor. happy

| Alex_7297 a răspuns:

Bună!
Clar s-a schimbat! Am 14 ani, nu mă mai uit la desene, dar cu siguranţă mi-e dor de "Ciocănitoarea Woody"; "Bugs Bunny"; "Răţoiul Donald"; "Poppeye marinarul"; "Tom & Jerry". Mai nou se pune accent pe violenţă şi "puteri magice". A, da, încă ceva. Ştiţi că îi schimbă înfăţişarea lui Mickey Mouse, îl face mai "trendy"; "funky" etc. În fine, ne întrebăm de ce generaţiile sunt din ce în ce mai ciudate.
Baftă!

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Mie imi placea Viata cu Louie...era f tare

da' mie imi plac si astea de pe disney channelbig grinhee hee

| CatalinMG a răspuns:

Si mie imi este dor sa mai vad episoade noi din Bugs Bunny, Tom&Jerry, Captain Planet, Chip&Dale :) Desene care le urmaresti si la 50 de ani, astea noi sunt din ce in ce mai patratoase, figurine, batai si tot asa, s-au dus vremurile desenelor animate de calitate. Va invit sa urmariti episodul asta cu Bugsy: http://www.youtube.com/watch?v=luKU53ihiK8. A se observa mimica personajelor, inteligenta cu care au fost scrise scenariile, felul animatiilor, ironiile si asa mai departe.

| Rosalie_9695 a răspuns:

Multumesc @catalin pentru. video, e foarte frumos sa-ti aduci aminte de desenele animate de cand eram o mare fana si le urmaream cu mult drag. Si mie imi e dor de cele vechi.

| iuliancico a răspuns:

Daaaaa! Unde e Mihaela cu 1001 de seri, Balanel si Miaunel...ehee, pe vremea mea.winking

| Maria_3931 a răspuns:

Ai foarte mare dreptate. unde e mica sirena.la desenele cu care am crescut. desenele de azi cum ar fi cu roboti sau cu personaje oribile dupa mine ar trebui sa fie scoase...cum e si tampenia aia de naruto ce e aia? mor cand le vad...

| Ioana22B a răspuns:

Eu ma uit acum la Disney Channel la serialele care au aparut, dar mereu o parte din gandul meu va fi la desenele animate ale copilariei mele[5-10 ani].
Fox Kids mi-a fost pe vreme aceea cel mai bun prieten si sincer imi doresc din tot sufletul sa mai revad macar un episod din Sandokan[Minimax]sau Lumea lui Bobby, Viata cu Louie, Familia de ce, Pisoiul Eack etc.[Fox Kids]. Toate astea imi aduc aminte de copilarie si nu o sa le uit desi o data cu trecerea timpului am in gand o imagine tot mai stravezie a acestor desene animatesad
O solutie dupa mine ar fi aceea ca in week-end sa nu mai fie Disney Channel ci Fox Kids cu tot ce a reprezentat acest post de televiziune, iar in timpul saptamanii sa raman Disney Channel, dar oricum asta nu se va mai schimba vreodata, dupa Disney Channel poate vine altceva...si altceva...si postul nostru de televiziune cu care am copilarit nu va mai fii deloc cu desne animate, nu va mai fii niciodata ce a fostcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi placfe hannah montana la filmele aste se pot uita si cei mari nu numai cei mici sub 10 ani acum se uita de la 6-7 ani la 12-115 ani km asa cred eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jetsons cu judy jetsons sau genul asta flinstones cu fred sau gen asta si atat

| liviu00 a răspuns:

@Alex
Aha... si desenele enumerate de tine sunt pasnice rau.

| RemusSePoate a răspuns:

Conform site-ului http://ro.wikipedia.org/wiki/Jetix
Jetix este redifuzat la tv din 1 ianuarie 2015.