| sweetale12 a întrebat:

Ce dedicatii as putea sa scriu la colegii mei? (P. S. sunt in clasa a 8-a) Dar la domnul diriginte?

15 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu poti. Sa fii in clasa a VIII-a si sa nu stii ca se spune "colegilor mei" si "domnului diriginte" e al naibii de trist. Mai bine amana scrierea dedicatiei pana cand vei fi sigur(a) ca reusesti sa scrii cat de cat corect. Nu de alta, dar te faci de ras.

| delianadina a răspuns:

Pe o banca cristalin
un catel in pijama
tot canta la mandolina
cantecul nu ma uita

nu uita niciodata sa zambesti fiindca daca nu o faci viata e doar o pasare cu aripi rupte ce nu pote zbura...

si pentru diriginte nu prea stiu ce sa zic ar fi mai bine sai scrii ce iti vine in minte atunci pe moment

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma bucur ca am scapat de voi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alebatting eyelashes si eu caut si nu gasesc nimic straight face... pentru restul: mai taceti ca nic voi nu sunteti asa destepti tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se poate sa nu stii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa le scrii colegilor poezii sau chestii de astea.
Scrie ce simti cand te gandesti ca ai fost coleg/a cu el/ea.
Mai ales la pers. apropiate din clasa ta... nu cred ca e asa greu sa le scrii.
de ex...
Le-ai putea spune cum te-ai simtit cu ei in cei 4 ani...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai ale`... si eu asta cautlaughing Hmmm`. de ex: Iti las ca amintire aceste randuri care, sper ca peste ani iti vor aduce aminte de clipele frumoase petrecute impreuna.Mult noroc, si succes in viitor. A ta colega X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu asi zice de asta:draga mea colega(sau ii zici numele)in acesti ani am descoperit in tine o comoarasau ai un suflet mare si esti o fata foarte de treaba, de gasca...etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trecut-au ore, zile, ani
Trecut-au toate-n goana
Si nu putem sa spunem iar
Ne revedem la toamna.-ceva de genul si la dirig nu prea stiu impresia cu care ai ramas dupa cei 4 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot cea ce iti aduci aminte despre dirul tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...in cei 8 ani cu tine am gasit increderea si afectiunea ta! nu stiu zic si eu!laughing

| roxana_6765 a răspuns:

...Desteapta-te romane! sunt convinsa ca multi nu-l stiu...

| omudinliftutau a răspuns:

Oare de ce ii s-a dat doua voturi "stupid" lui ardnaxur1961, pentru ca re perfecta dreptate, se face de ras daca scrie o scrisoare in halul ala.Si eu sunt a8a dar stiu sa scriu, oricum sunt obisnuit cu unii ca el/ea.
"e grele"limba romana nu?

| GSE2013 a răspuns:

Pai ai putea sai scrii lui dirigu:

Ati fost dirigintele meu
Si-as vrea si acum sa fiti,
Dar anii trec
Si imi e foarte greu
Sa simt schiumbarea asta
Sa-mi treaca si lumina asta!

Si la colegi :

Eu las tmpul sa observe,
Frumosii ai de scoala,
Dar, iata vin timpurile grele
Cand ne vom lua la revedere
Si pentru mine-i greu
Sa las in urma-o amintire
Ce reproseaza un dor si-un plans de clasa
Dar, uite ca acum anii astia nu se-ntorc
Nici cand

SGE

| pytika a răspuns:

Cand vei fi mireasa
Si prin flori vei merge
Sa-ti aduci aminte
Ca am fost colege!

Din miile de flori ce infloresc
Si din a lor sclipire
Eu iti urez noroc
Si multa fericire!

Ca apele de primavara
Ce curg la vale spumegand
Se duc frumosii ani de scoala
Si nu se mai intorc nicicand.
Sa porti mereu in gand,
Sa porti o vesnicie
Acest cuvant frumos
Numit PRIETENIE!

Din flori de crin iti impletesc...
Cununa de iubire
Succes in viata iti doresc
Si multa fericire!

Iar cand stelele vor straluci
Si luna v-a lumina
Sa iti aduci aminte
Ca am fost candva colega ta!