| Kerli a întrebat:

Ce e aia "karma"?

Răspuns Câştigător
| remusbb a răspuns:

Asa-zisa "karma"
este un fenomen nu stiu cum sa-ti explic thinking
dar am sa-ti spun cum ar functiona big grin
fapte bune se rasplatesc cu fapte bune
faptele rele cu alte fapte rele
cred ca te-am ajutat papa


sincer eu nu cred in karma
(eu zic ca sunt doar coincidente)

12 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Puteai sa cauti si singur/a si ai fi aflat mai repede
http://ro.wikipedia.org/wiki/Karma

| cristianorudi7 a răspuns:

Prin karma (sanscrită: कर्म, karman, pali: kamma - efect, faptă) este înţeles un concept filosofic-religios, prin care fiecare acţiune - fizică sau spirituală - are în mod inevitabil o urmare. Aceasta nu se manifestă neapărat în actuala viaţă.


funda plsssss

| jvEcu a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Karma

Daca nu ai inteles nimic de acolo, karma este un fel de energie interioara, nu inseamna neaparat ceva rau, dar nici ceva bun nu este.

| andrei95 a răspuns:

Un fel de "orice actiune are si o reactiune" adica ceva de genu daca faci bine o sa o duci si tu bine si tot asa

| Cristinaaa a răspuns:

"Karma" înseamnă acţiune.Prin karma (sanscrită: कर्म, karman, pali: kamma - efect, faptă) este înţeles un concept filosofic-religios, prin care fiecare acţiune - fizică sau spirituală - are în mod inevitabil o urmare. Aceasta nu se manifestă neapărat în actuala viaţă.

| Kerli explică:

Dau funda
am uitat sa mentionez asta

| BogdanaV a răspuns:

"Karma" reprezintă rezultatul unor acţiuni ale unui om. Se referă la "cauză şi efect". Ce i se întâmplă unei persoane e datorat propriilor acţiuni, bune sau rele.

| saddasdasdad a răspuns:

Pe scurt cat de mult te plac oamenii datorita faptelor pe care la faci. de exemplu: faci un lucru urat pentru cineva rezulta ca ai pierdut din karma. faci un lucru bun castigi karma.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://dexonline.ro/definitie/karma

| Donytzu_1698 a răspuns:

O forta universala care mentine balansul in lume!

| Lori_7894 a răspuns:

Karma este o forta care influenteaza destinul in functie de faptele bune sau rele facute de tine. Spre exemplu: faci un lucru rau...peste cateva ziile cica o sa ti se intample cava rau. Daca faci fapte bune se crede ca o sa fii rasplatita. FUNDITA? please

Întrebări similare