| cretudaniel99 a întrebat:

Ce e un router wireles si la ce foloseste?

Răspuns Câştigător
| UseR4EveR a răspuns:

Un router este un dispozitiv cu care iti este mai folositor daca ai laptop... el se agata undeva pe perete(de obicei)cablul de la internet se conecteaza in router iar laptopurile sunt unele are au wirlest incorporat iar daca nu are ai modem cum care il bagi in coputer si asa prinzi net fara cablue bafta si fnda plz
:S

7 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

UN router wireless e un aparat care te "ajuta" sa ai internet fara fir happy

| PixieTrixie a răspuns:

E un aparat care iti da acces la internet si nu trebuie bagat in priza happy

| RockOut4ever a răspuns:

Un router este un aparat la care bagi firul de net si ai 4 sau mai multe iesiri (depinde de marca ) iar un router wireles e ca unul normal doar ca se poate conecta la calculator fara fir ( marea majoritate au o antena sau doua depinde cate retele au ) sper ca te-am ajutat. Funda?

| Razvan03Andrei a răspuns:

Sa prinzi wireless si sa ai net gratis(gratuit)

| JeSuisElle a răspuns:

Acest router wireless se foloseste pentru internet

| baby_4423 a răspuns:

Daca se conecteaza la pc tau ai internet

| Lysm_5400 a răspuns:

Router este in primul rand un "aparat" cu ajutorul caruia poti conecta mai multe pc-uri pentru a avea net in acelasi timp la toate, iar daca are si wireless poti avea laptop sau indiferent fara sa mai fii nevoit sa bagi mufa si doar "stick" ul ala cu net.Si ai net fara cabluri si chestii de genul doar cu stick-ul ala pe care bineinteles trebuie sa il cumperi.