| costy20 a întrebat:

Cum pot amplifica semnalul de la un router wireles?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Pune dd-wrt si vezi ca ai setare pentru puterea semnalului. Fii totusi atent ca pe masura ce cresti puterea semnalului, routerul se va incalzi mai mult, deci nu il tine ingramadit intr-un colt.

2 răspunsuri:
| Marius02 a răspuns:

Nu tine routerul langa telefon, mai ales daca e telefon wireless, si langa televizor.antena(sau antenele)sa fie drepte si sa fie la o inaltime de cel putin 1, 2 m de sol.nu il tine lipit de perete, da'i cat mai mult spatiu cu putinta.intra in setarile routerului in fiecare zi si dai un update la firmware.depinde si de puterea lui.nu sta departe de el. sper ca te'a ajutat cu ceva. happy

| Razvan9431 a răspuns:

Cumpara-ti unul mai bun;) sau.

http://sfaturi.dring.ro/......s-357.html