| RaR a întrebat:

Ce este Kama Sutra? Stiu ca este ceva erotic dar mai anume ce?

Răspuns Câştigător
| ElectricChapel a răspuns:

Mmm... KamaSutra, este o carte, cu origini Hindi. Este o carte cu experiente sexuale, cu pozitii sexuale, dar cel mai important, este o carte care te invata foarte multe.

9 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Este o carte cu tehnici sexuale.

| Robert a răspuns:

Kama Sutra este o culegere de texte indiene, in versuri, ce vorbeste despre normele sexualitatii sau placerii. Kama inseamna placere senzuala sau sexuala, iar Sutra legi sau reguli. Lucrarea este in cea mai mare parte un cumul de sfaturi despre practicile sexuale.

Ea a fost scrisa in secolul 4 i.Hr. de catre un savant indian, Vatsyayana. Multi cercetatori indieni au studiat Kama inaintea lui, dar fara sa o separe de celelalte domenii ale vietii (Dharma - obligatii etice, religioase si Artha - castigul bunurilor materiale).

In ciuda "re-educarii" puritane a colonistilor englezi, cei mai multi indieni considera Kama ca fiind sfanta.

Astazi, notiunea de Kama Sutra este asociata instinctiv cu pozitiile sexuale. Ceea ce este doar partial corect.

| educatie2021 a răspuns:

E o carte in care sunt prezentate pozitii p care le poti incerca cu prietena/prietenu cand faceti sex!

| ea_6589 a răspuns:

O carte in care sunt scirse diverse pozitii pentru facut sex

| ElectricChapel a răspuns:

Merci pentru funda

| Dorii a răspuns:

Este un indian

| cat a răspuns:

Este o veche scriere indiana despre comportamentu sexual. O parte cuprinde si exemplificari grafice ale pozitiilor din timpul actului sexual.

| TheGodFaTheR a răspuns:

Kama Sutra este o carte. in aceea carte sunt fel si fel de pozitii erotice happy prin care un partener si o partenera le pot practica. multumit?