| Braker a întrebat:

Ce inseamna Kama Sutra?

Răspuns Câştigător
| RaZvYtHeMaFiA a răspuns:

Kamasutram, cunoscut in prezent ca si Kama Sutra, este un vechi text indian referitor la comportamentul sexual al omului, considerat a fi o lucrare standard in literatura Snskrit. Textul a fost compus de Vatsyayana, ca un sumar al lucrarilor anterioare cunoscuta sub numele de Kama Shastra, stiinta dragostei. Kama tradus inseamna dorinta, iar Sutra inseamna a pune.

4 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Din cate stiu eu, ceva egiptean, traditie parca, la click dadea cateva pagini de Kama Sutra si era cu prostii, adica diverse pozitii. De unde ai auzit de asta?

| Braker explică (pentru Deleb):

Am auzit prin diverse piese (rap).

| mihairacu a răspuns:

Se scrie intr-un singur cuvant,, Kamasura" si este o carte cu pozitii sexuale 18+. Exisa si zaruri (pentru amuzament).

| bogdanboz a răspuns:

E o carte de bucate.