| Vulpe_Cristian_1998 a întrebat:

Ce fac daca un caine ma latra cand sunt pe bicicleta?

Răspuns Câştigător
| ReusxD a răspuns:

Nu te teme, dacă ai senzţia că te v-a muşca.
Ascultă proverbul.
Cîinele care latră nu muşcă.(Adevarat)

| Vulpe_Cristian_1998 explică (pentru ReusxD):

Pai si daca este un caine mare?

| ReusxD a răspuns (pentru Vulpe_Cristian_1998):

Bagă nitro, şi ia-o la sănătoasa. rolling on the floor

12 răspunsuri:
| SuperMagicSmile a răspuns:

F*te-i un picior in cap sa nu se mai simtalaughing

| thegatekeeper a răspuns:

De obicei latra atunci cand mergi repede. Incearca sa micsorezi viteza daca incepe sa latre, iar daca se tine dupa tine, nu ai decat sa astepti sa plece sau sa ii dai ceva de mancare, pentru a-l distage, in cazul in care ai. Daca il lovesti, va reactiona si mai urat, din cat am observat. Oricum, incearca sa ramai calm, ca sa nu il agiti si mai tare.

| andrei1237 a răspuns:

Buna!
Arunci cu o piatra dupa el, sau iti tii picioarele in sus cand mergi cu bicicleta.
Pa, pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te dai jos de pe bicicletă şi-l loveşti până rămâne lat. Dacă are stăpân, mergi şi i-l arunci în curte peste poartă, dacă e un câine al străzii, îl arunci în curtea primăriei.

| ReusxD a răspuns:

Mulţumesc de fundă!
Toate cele bune!

| hummmer a răspuns:

Dai tare la pedale şi ieşi din zona lui. După câţiva metri se opreşte.

| bibi001 a răspuns:

Daca vezi ca este un caine mare si care ar putea sa te muste continui sa mergi cu biciclata dar daca tu cunosti acel caine si stii ca nu este un pericol da-te jos si mergi incet pe langa bicicleta si nu se va intampla nimic. Deci ai doua variante din care sper sa alegi una care sa iti fie de folos. funda?

| Vulpe_Cristian_1998 explică (pentru bibi001):

Pai si, de exemplu : Ma plimb cu un prieten si mergem pe o strada, incep sa ne latre cainii, ce facem?

| Skrillex2000 a răspuns:

Iti faci putin avant si iti pui picioarele pe cadru! Dupa asta da-i si cateva flecme daca inca te urmareste! laughing

| kidutzz2003 a răspuns:

Latri si tu la el laughing))