| c0l0rFuLLSkY a întrebat:

Ce face un operator de interviu? happy

Răspuns Câştigător
| Contrast a răspuns:

Operatorul de interviuri aplica niste intrebari cheie unei persoane sau unui grup de persoane selectat (dupa anumite criterii de selectie) pentru o cercetare sociologica, raspunsurile acestui interviu fiind mai tarziu introduse in baza de date si prelucrate intr-un program special de SPSS folosit in statistica.
Diferenta intre interviu si un chestionar este ca interviul se poate inregistra si redacta ulterior, pe cand chestionarul se completeaza pe loc si in intregime.

1 răspuns:
| Minks a răspuns:

Ghici? Ia interviuri, cred ca numele e destul de sugestiv.