| ♣ Ma®®yE [;x] a întrebat:

Ce faci cand esti trist?

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Trebuie imediat sa te gandesti ca sunt multi mai tristi ca tine.

| Vilcea_Lucian_1992 a răspuns (pentru cristian):

Iar asta iti face tragedia sa paleasca... faptul ca altii o duc mult mai rau inseamna ca ceea ce ti se intampla tie e ideal. Mentalitate de rezident la Glina...

91 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Mananc o ciocolata... sau ascult beatles (ma bine-dispun imediat).

assiris
| assiris a răspuns:

Depinde de ce esti trist, de motiv.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

In primul rand trebuie sa gasesc motivul tristetii mele, oricare ar fi el... orice as face ca sa ma relaxez, sa uit, nu poate dura prea mult...gandul imi fuge la problema care m-a intristat...Asa ca "investighez" cauza... Odata rezolvat acest obiectiv incerc sa remediez atat cat pot de bine si eliberarea va veni imediat...ca o povara care mi se ia de pe umeri... Daca nu pot rezolva singura acest lucru, cer ajutorul sotului sau altui membru de familie... dar nu tergivesez...pentru ca acumularea de tristete si ganduri negre duc la nevroza...si asa mai departe!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Muzica, poezie, plimbare, scris memorii, privit si admirat natura, filozofat, sofat, pedalat, papat cioco, banana, berica, facut Dragoste! Revino-ti!

| Ioanna2012 a răspuns:

Plang...si uneori spun lucruri prostesti...cum ar fi, ca vreau sa "mor" si din asteasad.

| tpuguru a răspuns:

Nu stiu ce sa fac cand sunt trista. De spus la cineva nu pot. D facut ceva, nu pot ca sar mama si bunica : " Ai ceva? ", pur si simplu nu am de ales decat sa imi spun : "Pentru asta sunt trista eu?! Ha, nu pot sa fac un lucru atat de prost" ( sa ma intristez). Stiu ca vb superficial, dar pe mine ma face sa ma simt mai bine.

| aumih16 a răspuns:

Tu ai vrea acum sa fii bogat sau ce bogati sunt toti la urma urmei saraci din ce in ce mai putini dar si aia bogati totusi si-au permis luxul de acum pe care candva nu il aveau si au fost saraci candva ma rog astia s-au mai emancipat intre timp in ziua de astazi numai este cum era odata asta este vremurile se schimba din pacate numai poate fi cum era odata inocenta aia de atunci s-a cam dus si mie imi pare rau dar asta este vin vremuri grele vitrege prezentul chiar si viitorul de acum bat la usa vrei nu vrei trebuie sa ii deschizi ca iti place sau nu in ziua de astazi daca ai familie casa masina bijuterii etc ai impresia ca ai totul dar e gresit in sufletul nostru numai stim sa simtim ceea ce simteam odata cand eram saraci chipurile bogatia ne imbolnaveste fata de saracie ca la aia macar stii ca nu ai de toate daca esti sanatos e suficient

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu dorm. dorm mult iar cand ma trezesc sint bine dispusa. nu vreau sa ma gandesc la lucruri triste, nu vreau sa fiu coplesita de tristete si atunci cand ma ajunge, fug de oriunde m-as afla, acasa si dorm. e cel mai bun leac pentru mine. cand ma trezesc pun muzica buna, buna si ma bucur ca am trecut peste criza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascult muzica.si inca un lucru folositor este sa plangi.deoarece asa te descarci, dar nu plange pentru o problema minora

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stau in pat si ma uit la tv incerc sa fac ceva si sa ma gandesc la ceva care imi alunga tristetea si o transforma in bucurie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma gandesc la ceva foarte vesel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascult muzica...si nu vorbesc cu nimeni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai si iti imaginezi situatia asa cum iti place.cu putin noroc poate reusesti chiare sa si adormi. dar nceark macar sa ti imaginezi totul cum vrei sa fie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te consolezi cu ideea ca macar esti sanatos si ca altii nici macar sanatate nu au

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plangi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma gindesc la iubitul meu misa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu fac nimic atunci cand sunt trist si cam nimic nu ma poate inveseli.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde din ce motiv esti trist daca esti tristdin dragoste poti sa te descarcin plangand sau vorbind cu cel mai bun prieten care sa te ajute, daca esti trist din cauza problemelor scolare gandeste-te ca tu trebuia sa faci ceea ce vrei tu nu ce spun profesori dar trebuie totusi sa inveti, daca esti trist pentru ca cineva te-a tradat gandeste-te ca viata merge inainte si ca mai tarziu aceea persoana v-a regrete amarnic, nici odata nu te gandi la lucruri triste gandeste-te mereu ca viata merge inainte si ca trebuie sa tii pasul cu ea nici oadata nu trebuie sa te gendesti la lucruri triste din trecut ci sa infrunti viata cu capul sus si mereu sa te gendesti ca dumnezeu te rasplateste cu un lucru bun mereu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa iti amintesti clipele de joaca din viata ta zi cu zi si sa te gndesti la ceva care te face mult mai fericit si sa iesi afara sa te joci cu mingea cu copilul tau sa faci ce vrei tu dar sa nu fii trist

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu incerc sa vb cu altcineva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa stii cauza din care esti trist si sa o remediezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cand sunt trista stau pe calc ma si incerc sa uit de tot ce e rau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plang

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand sunt trista...ma gandesc la cum ar fi daca acea persoana pentru care plang ii fericita si ii aici langa mine si atunci imi alina suferinta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde de motivul tristetii.Eu atunci cand sunt trista ascult muzica lui Michael Jackson, ma uit la televizor, Ma joc pe calculator, si daca vreau sa scap de tristete imi pun glume pe calculator si asta ma face sa rad si atunci devin incet incet mai vesela. Acesta a fost comentariul meu Ma@@yE [; x].

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las bot imediat si incep sa ma gandesc ca de ce? si ca toti care m-au facut trist sunt niste mari idioti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sati tragi un glont in cap

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plang

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi inainte si lasi ca aceasta stare sa treaca natural, iti schimbi directia gandurilor inspre ceva care iti place, care te inspira, nu te forta sa faci ceva atunci, fac doar ce iti face cu adevarat placere, adica nu te apuca sa scrii vreun eseu sau sa-ti faci tema la mate, ca nu va iesi nimic. Mai bine canta, danseaza sau fa orice iti face cu adevarat placere!