| anonim_4396 a întrebat:

Ce fel de carti mi-ati recomanda sa citesc? ceva mai noi, pentru adolescenti sau de dragoste. mersi dau funda!

10 răspunsuri:
| Mwha a răspuns:

Jurnalul unui Puști
Jurnalul unei Puștoaice
Jurnalele Vampirilor
Junalele lui Stefan
Jurnalele Vampirilor : Spintecatorul; Cheia etc. ( era odata colectia la BRAVO )
Vampirii din Morganville
Twilinght
Jocurile foamei
Eve; Eve 2
Cand esti vrajitoare...
Frenezia
Etc. P.S. Eu sincer iti recomand sa cauti carti la Leda, sau la Corint/CornintJunior. Lectura placuta!

| Fayree a răspuns:

~ Jurnalul unei Puștoaice e destul de faina puppy dog eyes.

| mirciu1234 a răspuns:

Tobe, fete si placinta periculoasa:Jordan Sonnenblick - carte care te invata sa iti pretuiesti familia
Ciresarii- Constantin Chirita
Jurnalele vampirilor-L. J. Smith (cartile dupa care s-a facut serialul "The vampire diaries")
Twilight- Stephenie Meyer
Elevul Dima dintr-a saptea- Mihail Drumes
De veghe in lanul se secara- Salinger
Harry Potter- desi poate ai vazut filmele, iti recomand sa citesti cartile deoarece sunt mult mai bune si mai interesante. (in ultimele carti HP este deja adolescent)
Anne Brashares-seria Pantalonilor călători- stiu ca numele e ciudat laughing dar cartile sunt foarte interesante
Gossip girl

| EJxJtK a răspuns:

Jurnalele vampirilor-L. J. Smith (cartile dupa care s-a facut serialul "The vampire diaries")
Vampirii Sudului(serialul The Vampire diaries)

Sa nu citesti Ciresarii ca iti pierzi viata, sunt plictisitoare rau.

| Smile4free a răspuns:

Poti citi de exemplu ce e mai nou: dar e si pentru adolescenti si pentru copii : Insemnarile unei pustoaice(1, 2,3) sau Jurnalul unui pusti(1, 2,3, 4) FUNDA
? puppy dog eyes

| Clau9617 a răspuns:

Cartile Leda sunt cele mai misto : Uite cateva titluri;)
Jocul Minciunii
Micutele Mincinoase
Nu plange sub clar de luna
Uneori sub clar de luna
O noua senzatie in scoala
Secretul Ariei, lui Spencer (tot din Micutele Mincinoase)
Fantomele ne stiu toate secretele
Hollywood-ul e ca un liceu de fite
Cel pe care ti-l doresti
Greselile Mirandei
Amurg
Privilegiul
Seria Vampirii Sudului
Seria Jurnalele Vampirilor
13 motive
Eve
Hush Hush (Lira)
http://www.ledabooks.ro/blog/ - Ai mai multe aici, spor la citit!;)

| Natuuu a răspuns:

Iti recomand sa citesti
-"o zi din sapte" de Lauren Oliver
-"jocul minciunii" volumele 1, 2, 3 de Sara Shepard
--"micutele mincinoase" volumele 1, 2, 3, 4.
Spor la citit! big grin

| Christiné_Nico_1994 a răspuns:

Umbra noptii - Andreea Cremer
Destinul vraciului
Jurnalele vampirilor
Funda?

| VIctoria2000 a răspuns:

Elevul dima dintr'a saptea si La Medeleni sunt 2 dintre cartile mele preferate

| Diianadee a răspuns:

Castelul Pălărierului, fantoma de la opera, pe aripile vantului, mandrie si prejudecata, Anna Karenina, la rascruce de vanturi, panza de paianjen. sper ca te-am ajutat.winking funda? puppy dog eyes