| TheTimeKiller a întrebat:

Ce fel de poluare se poate realiza intr-o localitate? De exemplu daca la 20 de km de localitate este o fabrica. O sa fie afectata si localitatea care se afla la o distanta destul de mare? In interiorul localitatii ce poluare se poate realiza? Eu m-am gandit la poluarea fonica si poluarea cu diferite gaze de la masini.

1 răspuns:
| Azµre a răspuns:

Sigur că da, poluare pe sute de kilometrii poate să facă o fabrică, depinde de care este.