Ce filme sunt asteptate la cinema in 2010?

Daca va intrebati ce filme sunt programate pentru anul 2010, ei bine, iata cateva filme anuntate pentru acest an. Majoritatea sunt continuari ale unor productii de succes, asa ca fanii primelor parti vor fi cu siguranta incantati:

Sex and the City 2 – Filmul este continuarea deja celebrului “Sex and the City: The Movie”. Rezultatul nu poate fi decat un alt succes la public. Producatorii se asteapta si de aceasta data la incasari pe masura renumelui “Totul despre sex”. Aceasta parte a doua a filmului este anuntata pentru luna mai 2010.

Little Fockers – Pentru cei carora le-au placut filmele “Meet the Parents” si “Meet the Fockers”, urmatorul film din serie, “Little Fockers”, ni-i aduce pe Greg si Pam la 5 ani dupa actiunea primei parti, in momentul nasterii celor 2 gemeni Fockers. Comedia ne va vorbi in acelasi stil comic cu care ne-a obisnuit despre divort, moarte si inselat. De aceasta data, din distributie face parte si Jessica Alba, alaturi de Robert de Niro, Ben Stiller, Dustin Hoffman si Barbra Streisand. Se anunta a fi un nou succes.

Harry Potter and the Deathly Hallows: Partea I – Poate parea ciudat ca este partea I, insa producatorii au impartit in doua filme ecranizarea ultimului volum din cunoscuta carte. S-a glumit foarte mult pe tema faptului ca au imbatranit deja actorii, au crescut copiii si seria Harry Potter tot nu se apropie de un final. Din fericire insa s-a ajuns acum la cea de-a saptea si ultima carte – Harry Potter and the Deathly Hallows. Aceasta ultima parte este insa impartita in 2 parti, una dintre ele avand premiera in noiembrie 2010 si cea de-a doua in iulie 2011.

The Twilight Saga: Eclipse - “Twilight Saga: New Moon”a fost cu siguranta unul dintre cele mai asteptate filme ale lui 2009. Si s-a ridicat la inaltimea asteptarilor. Eclipse, cel de-al treilea volum al seriei lui Stephenie Meyer, s-a bucurat de un real succes si ne asteptam ca si filmul sa fie pe masura. Schimbarile de regie continua, regizorul acestei parti este acum David Slade.

Iron Man 2 - Iron Man a starnit furori in randurile publicului in 2008. Asa ca o continuare era mai mult decat de asteptata. Robert Downey Jr. revine in Iron Man 2 in compania lui Scarlett Johansson, Mickey Rourke, Sam Rockwell, Gwyneth Paltrow, Paul Betanny, Don Cheadle, Jon Favreau si Samuel L. Jackson. Filmul ne promite si mai multa aventura, dar si multa actiune si mult suspans.

Alice in Wonderland - Tim Burton ne aduce in 2010 propria sa viziune asupra cartii lui Lewis Carroll – Alice in Wonderland. Johnn Depp este palarierul nebun, Helena Bonham Carter este Regina de Rosu, Anne Hathaway este Regina Alba, Alan Rickman este omida, Timothy Spall este copoiul, iar Michael Sheen este iepurele alb. Daca pare cunoscuta alaturarea din distributie dintre Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Alan Rickman si Timothy Spall in regia lui Tim Burton, probabil este pentru ca aminteste de filmul “Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street”, din 2007.

Toy Story 3 Nu puteau sa lipseasca desenele animate in 2010. La 11 ani dupa Toy Story 2, personajele mult iubite de copii si adulti, revin prin vocile lui Tom Hanks, Tim Allen, Michael Keaton, Whoopi Goldberg, Bonnie Hunt si Joan Cusack, de aceasta data in varianta 3-D. Probabil ca va fi o noua colaborare de succes dintre Walt Disney – Pixar.

Shrek 4 Forever After – O alta surpriza in domeniul desenelor animate. Este vorba despre cea de-a 4-a parte a mult iubitei serii Shrek – Shrek Forever After. Acum 3-D si in varianta IMAX. Cu aceleasi voci inconfundabile ale lui Mike Myers, Cameron Diaz, Eddie Murphy, Julie Andrews si Antonio Banderas.

Robin Hood - Russell Crowe in rolul lui Robin Hood si Cate Blanchett ca Maid Marian. In regia legendarului Ridley Scott, ale carui colaborari cu Russell Crowe au dat nastere unor filme precum American Gangster, Body of Lies, A Good Year si Gladiator.

Shutter Island - Adaptarea bestseller-ului scris de Dennis Lehane in regia lui Martin Scorsese si cu Leonardo di Caprio in rol principal. Shutter Island se anunta plin de suspans si mister, la limita dintre drama, horror si thriller.

Inception Tot Leonardo di Caprio, de aceasta data in regia lui Christopher Nolan. Inception este un thriller SF din a carui distributie mai fac parte Ellen Page, Marion Cotillard si Joseph Gordon-Levitt. Suspans, mister, actiune sunt ingredientele principale ale lui Inception.

The Book of Eli - O poveste post-apocaliptica cu Denzel Washington si Gary Oldman, “The Book of Eli” ne spune povestea unor oameni care trec prin aventuri mortale pentru a salva o carte ce contine secretele salvarii omenirii.

The A Team Jessica Biel, Patrick Wilson, Bradley Cooper, Liam Neeson si Shartlo Copley. O comedie de actiune despre 4 veterani ai razboiului din Irak, “The A Team” se anunta mult umor si o distractie de neuitat.

The Expandables Este un film de actiune pura regizat de Sylvester Stallone si cu acesta in rol principal. Cand la distributie se adauga si Jason Statham, Mickey Rourke, Eric Roberts si Jet Li, reteta pare sa fie una de succes.

A Couple of Dicks/Cop Out - Tot o comedie de actiune ne pregateste si Bruce Willis. “Cop Out” sau “A Couple of Dicks” este o poveste despre aventurile amuzante ale unor politisti. Prezenta lui Bruce Willis in film ne asigura ca totul se va sfarsi cu bine.

Sursa foto: Imdb.com

10 răspunsuri:
| c0rn3l1uss a răspuns:

Legion, Frozen, Hot Tub Time Machine, Kick-Ass, Karate Kid si Salt

Astea le astept eu :X

| viki a răspuns:

Wow, abia astept sa vad Alice in Wonderland, Shutter Island si Inception. happy :-X

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Prince of Persia apare in 2010

| warwara a răspuns:

What about " Dear John"?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as vrea sa vad cand apare pe 5 martie, alice in wonderland

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Solomon Kane-- ONLINE CU SUBTITRARE pe www.topfilmeonline.net
http://topfilmeonline.net/Filme-online-2009/Solomon-Kane.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as vrea sa vad cand apare The Twilight Saga: Eclipse

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inception 2010 cu subtitrare il gasesti aici si online si cu download
http://www.onlyus.ro/downloadfilme/inception-2010-cam/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stie cineva daca filmu The Vampire Academy (Vampire's Crib) va aparea pe ecranele din Romania in 2010?