| mihai1353 a întrebat:

Ce inseamna cuvantul franceza "papaoutai"...e din piesa lui stromae-papaoutai ...astept raspunsuri big grin

5 răspunsuri:
| ImmortalQueen a răspuns:

Buna.
Cuvantul nu exista. Stromae a pus acest titlu de la "Ou t'es, ou t'es où papa, où t'es? " adica ceva in genul in engleza "Where Are You Dad?"

| Badgirl117 a răspuns:

Puditorilor sa apautai e chiar vnumele lui, compozitorul le sucereaza sau mai bine zis mentioneaza numele sau in versurile sale, transpuzanduse pe el insusi, cu alte cuvinte este marca eului liric! Daca nu ma crezi scrie pe google translate sa vezi ca nu spun minciuni, nu gasesti echivalent in romana! Poatev l-ai scris gresit! Deaia nai gasit! Mai incearca si de nu gasesti ce am spus ramana valabil! tongue

| KindduOullie a răspuns:

Nu exista. este ca si cum ar fi rumba. sau macarena

| exydos a răspuns:

NU are nici o semnificatie, asa se numeste melodia cantecului lui Stromae, eu cred ca e o derivare a cuvantului Papa.
Funda?

| Puscasu_Daniela_1970 a răspuns:

Stomae este belgian si traducerea titlului este :tata unde esti.