| HappyCandy a întrebat:

Ce inseamna P. S? Fundaaaaa

Răspuns Câştigător
| RockLegend a răspuns:

P.S. =Post scriptum se foloseste atunci cand ai uitat sa mentionezi ceva intr-o scrisoare

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Post scriptum, are rol de a mai face o completare, o adăugire, etc.
Pa, pa.

| pwp a răspuns:

Post scriptum

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Înseamnă "Postscriptum" şi se foloseşte atunci când scrii o scrisoare şi mai vrei să adaugi ceva după încheierea ei.

| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

P.S.=spui asta (de fapt scrii dah' noh' ma kak pe ortografie big grin ) cand ai uitat sa zici ceva, si vrei sa adaugi.
______________________________
EX: vreau sa ne intalnim la BARU' MAKINTOSH', la ora 9/10, in timpul scolii.
P.S.=baru' ii pe strada *********, nr 8.
intelegi? sau...
_____________________________
alt EX: sall. noi te salutam dolke, iar ubythu tau' te pwpa doolke.
P.S.=ubythu tau ti'a cumparat un cadou fain, si te asteptam sa vi aici.fi true si hai.
___________________________
intelegi? deci' cand vrei sa adaugi ceva, sau sa te completezi pe final, sa mai adaogi ceva in plos.
:*

| Kissy123 a răspuns:

P.S=apropo

Pui la sfarsit cand ai uitat sa zici ceva in continutul mesajului.

bye

pls funda

| Kissy123 a răspuns:

P.S=apropo

Pui la sfarsit cand ai uitat sa zici ceva in continutul mesajului.

bye

| ღBrUnEtHaAaღ a răspuns:

P.s. inseamna:
p=pe
s=scurt
pe scurt inseamna

| Rallu_2412 a răspuns:

Pe scurt

| Ssshadow a răspuns:

Nu e un cuvant sau doua... este un sunet.
Sa zicem ca dati un test si un elev nu stie undeva si vrea sa il ajuti cum iti zice ( pe nume? ) sau zice ps (ca sarpele)
P.S. Sper ca te-am ajutat happy

| romanaols a răspuns:

POST SCRIPT... cand scrii un text, o scrisoare etc. daca uiti ceva in interior sau vrei sa-i mai spui ceva ce nu e legat de text. scrii PS: si scrii ce vrei.

| crismany a răspuns:

P.S=pe scurt

| NikoIsDirectioner a răspuns:

Adica se pune in scrisoare daca ai uitat ceva de zis, sau nu neaparat in scrisoare

| Robert_2986 a răspuns:

Post Scriptum.

| babylove a răspuns:

Buna!
P.S = Post Scriptum
Ceva ce inca nu ai apucat sa scrii si ti-ai amintit mai tarziu!

| Lavinialoveyou a răspuns:

P.S=apropo

Pui la sfarsit cand ai uitat sa zici ceva in continutul mesajului.

| Dya_8770 a răspuns:

Este o idee pe care vrei sa pui accentul la sfarsitul unei fraze sau a unei propozitii...gen "p.s.nu uita sa ma suni" sau alte cuvinte pe care nu le-ai precizat in fraza sau in prop respectiva.